MacBook M1 İşlemciye Sanal Makine Kurma

deltaturk

Moderasyon Ekibi Lider Yardımcısı
26 Kas 2020
925
971
Green Team Mersin Daire Bşk.
Merhaba Türk Hack Team

Geçen haftalarda MacBook M1 Pro İşlemcili cihazıma nasıl sanal makine kurarım diye bir konu açmıştım çözümünü buldum sizinle paylaşmak istedim.

VirtualBox henüz M1 İşlemci desteği gelmedi
VMware yazılımında ise sanal makine kurulumu çok sıkıntı çıkarıyor
Bu iki bilindik yazılımı esgeçiyoruz

2 Alternatif yazılımımız mevcut

1.UTM
UTM
2.Parallel Desktop Parallels: Mac & Windows Virtualization, Remote Application Server, Mac Management Solutions

UTM

Bu yazılım tamamen ücretsizdir x64arm tüm işletim sistemlerini kurabiliriz

LİNK : Gallery
Bu verdiğim Gallery linkinden istediğiniz işletim sistemini indirebilirsiniz sağ üstteki download butonuna tıklayıp ise yazılımı indirin.

utm.dmg Dosyasını Kurun.
UTM Dock'a Gelmezse Launchpad'dan UTM'yi Çalıştırın

Karşınızda Üstteki Gibi Bir Ekran Gelecektir

Browse UTM Gallery , Yazılımın Uyumlu Olduğu İşletim Sistemlerini Seçip İndirmenize Yarar
X64arm Sistminizi İndirdiyseniz
CREATE A NEW VİRTUAL MACHİNE Diyoruz
Karşımıza Çıkan Ekranda
VİRTUALİZE Seçeneğini Seçiyoruz
Sonra
OTHER Butonuna Tıklayıp BROWSE'dan İşletim Sisteminin .iso Dosyasını Seçiyoruz
Ram , Depolama , İşlemci Bölümlerini Ayarladıktan Sonra Next Sonra da Save Diyip Geçiyoruz

Sanal Makinamız Hazır, Play Butonuna Basıp Başlatabilirsiniz.

Live System arm(64) Seçeneğine Basın Ve Sanal Makinanız Başlayacaktır

Kali - Ubuntu - BackTrack5 İçin Türkçe Klavye Kodu :
Kod:
setxkbmap tr

Aklınıza Takılanları Sormayı Unutmayın :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.