Max 6000 ₺'ye laptop

rifatdavulcu

Yeni üye
20 Haz 2020
37
0
Arkadaşlar merhaba, umarım buradan güzel bir sonuç alırım. Bir sürü foruma, arkadaşa sordum yine de aklıma yatmadı. Öncelikle laptop genel olarak iş, okul için kullanılacak. Nadir de olsa ETS2 oynanır. Ekran kartı yani önemli değil benim için. Onun dışında maksimum 6 bin ₺ civarında bütçe ayırabilirim. Teknik özellikler ise 16GB RAM, min 500-512GB SSD, min 15.6 inç, işlemcisi de i5, i7, r7 olabilir. Bu seçeneklere göre piyasa 3 tane laptop buldum.
1- Casper Nirvana X500.1035-BV00X-G-F Intel Core i5 1035G1 16GB 500GB SSD FreeDos 15.6"
2- Game Garaj GRJ 5B3 i5-1035G1 16GB 512GB NVMe SSD 15.6'' FHD IPS FREEDOS
3- Exa Trend 5t4 Intel Core i5 1035G1 16GB 512GB SSD Freedos
Fakat Casper markasını çoğu kişi önermiyor, diğer iki marka da bilindik değil pek. Sizce ne yapmalıyım?

Ugandali1

Yeni üye
18 Nis 2021
7
0
İlla laptop mu istiyorsun? Masaüstü al ileride pişman olursun 6.000TL 'ye güzel fiyat performans sistem toplanır. Laptop olarak alırsan illaki pişman olursun.

rifatdavulcu

Yeni üye
20 Haz 2020
37
0
Bahsettiğim özelliklerde (16GB RAM, 500 GB SSD) monitör falan da dahil, alternatif bir önerisi olan varsa değerlendiririm yine de ama laptop olması daha kullanışlı olur benim için.

'CaptainKanka

O Şimdi Asker!
14 Eki 2012
1,683
1,256
localhost/admin.php
laptop alırsan pişman olursun diye bir şey yok. 2012 den beri laptop kullanıyorum ikinci laptobumu yeni aldım. oda casper x500 sende yazmışsın tavsiye ederim. dikkatli kullanmalısın msi gibi parça kalitesi iyi değil ancak kullanımın iyiyse sıkıntı çıkarmaz. 2 aydır kullanıyorum. casperin i7 si dahili ekran kartıda güçlü. piyasadaki 2gb harici ekran kartlarından biraz daha yüksek performansı. ancak işlemci ve rami çok yüksek tutma i5 16gb uygundur. zaten ssd ömürleri hdd ye göre kısa. teknolojide çok hızlı gelişiyor. bilgisayarı alırken 10 sene kullanırım diye alma. 4-5 sene sonra satarım diyerek al yani çok fazla para yatırma normal kullanıcıysan. Oyunda çok oynamıyorsan 2k ekran kartına para verme derim. en kötü geforce now alırsın.1 ayda istediğin oyunu bitirirsin ekran kartına gerek kalmadan.

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
rifatdavulcu
2inci el çok güzel leptoplar var 6000 tl ye kadar monster msi asus felan ddr4 harici ekran kartlı letgo sahibinden gibi sitelerdei bulduğun leptoplar hepside apu sistem harici ekran kartı yok , dahili ekran kartı var işlemciye gömülü , yinede araştır bi gerekirse temiz 2inci el letgo ve sahibinden bak garanti varsa güzel olur

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.