MeeGo Nedir / 'Stajyer Asistan Kulübü'

9 Ara 2017
61
0
Gökyüzü

Herkese tekrardan MERHABALAR

Bugün de farklı bir konuyla karşınızdayım.Bugün sizlere MeeGo işletim sistemini tanıtacağım.
Hemen konumuza geçelim.

MeeGo İsmi Nereden Geliyor ?

Aslında MeeGo ismi yeni düşünülmüş bir marka değil; zira Linux Foundation yıllar önce meego.com alan adını (domain'ini) kendi adına kaydettirmişti. Ancak MeeGo'nun ticari marka olarak ortaya çıkmasının arkasında yatan asıl neden hiçbir şekilde bilinmiyor.

İlk kez Dünya Mobil Kongresi'nde Şubat 2010 tarihinde Intel ve Nokia tarafından yapılan bir basın konferansında duyurulmuştur.Birincil amacın, Intel'in Moblin ve Nokia'nın Maemo işletim sistemlerinin bir araya getirerek, güçlü tek bir işletim sistemi üzerinde birleştirmekti.
Son kararlı sürüm olan Harmattan'ın önceden Maemo 6 olarak tanıtılması planlanmış, sonra MeeGo Harmattan adıyla tanıtılmasına karar verilmiştir. Bu sürüm, resmi olarak yalnızca Nokia N9 altında kullanılmıştır.Şu anda geliştirilmesi durdulan MeeGo'nun günümüzde unutulmuş hatta yeni nesil bile bilmiyor bile .Bu sistemi Nokia kullanmak amacıyla İntel tarafından üretilen ve Linux tabanlı bir işletim sistemidir.İlk olarak Nokia N9, Nokia N900, Nokia N950 telefonlarda kullanıldı.Nokia Microsoft ile anlaştıkdan sonra yeni telefonlarda Windows Mobile kullanacağı duyurulduğunda geliştirimi durduruldu.

MeeGo işletim sistemi aşağıdaki özelliklere sahiptir:

1 ==>Basit bir arayüz tasarımı
2 ==> Kullanımı kolaydır.
3 ==>Linux Foundation Forum için açık kaynak projesi ve desteği.
4 ==>Dizüstü bilgisayarlar, tablet bilgisayarlar ve taşınabilir aygıtlarla uyumludur.
5 ==>Yerleşik uygulamalar, tarayıcı, medya oynatıcıları vb. Iş için gereklidir.

Android Varken Neden MeeGo ?

MeeGo kendi uygulamaları haricinde QT ile yazılmış Symbian uygulamarı ve Android Uygulamalarını çalıştıracak. IOS kalitesini olarak sunuyor. Herhangi bir firmaya ait bir lisansı söz konusu değil.

Evet Devrelerim Bu Konumuzda Bu Kadardı.Bir Dahaki Konuda Görüşmek Üzere Hoşçakalın. Sağlıkla Kalin , İyi Günler , İyi Forumlar Dilerim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.