Mekanik klavyenin avantajı?

ZiksthemW

Moderatör Asistanı
28 Mar 2020
1,732
3
Oslo
Merhaba,

Mekanik klavyeler zarlı klavyelere göre daha uzun ömürlülerdir. Ayrıca, zarlı klavyelere kıyasla mekanik klavyelerin tepki süreleri oldukça kısadır.

Saygılarımla,
ZiksthemW
 

Jaime Lannister

Moderatör
1 Ara 2020
2,990
6
Casterly Rock
Merhaba, Mekanik klavyenin avantajları
Mekanik klavyenin diğerlerine göre üstün olduğu özellikler ile anlaşılan avantajları görmeye başlarız.

Onlar daha dayanıklı
Mekanik anahtarların dayanıklılığı üreticiye bağlıdır, ancak anahtar başına 20 ila 80 milyon tuş vuruşu arasında değişmektedir; bu, klavyeyi on yıl boyunca mekanizmalara zarar vermeden kullanabileceğimiz gerçek bir barbarlıktır. Bununla karşılaşıldığında, membran veya makas anahtarlı en iyi klavyeler genellikle maksimum 5 milyon dayanıklılık tuş vuruşuna sahiptir.

Daha fazla özelleştirme sağlarlar
Kişiselleştirme çeşitli şekillerde olabilir, ancak asıl mesele, aralarından seçim yapabileceğimiz birçok mekanizma türüne sahip olmamız ve bunların içinde birkaç tür daha var. Yani, Cherry MX, Logitech Romer-G, Razer anahtarlarımız var ... ve bunların içinde, renkleri ayırt etmek için farklı olan, ancak aktivasyon noktasında veya olmama noktasında sertliği değişen birkaç tip de var onlarda var dokunsal geri dönüş . Çıkardıkları gürültü, anahtarlara da bağlıdır.

Aynı şekilde, mekanik anahtarlar size izin veren tek aydınlatma özelleştirmek anahtar olarak, herhangi bir klavyeden daha iyi aydınlatma efektleri yaratabilmek.

Tam gölgelenme önleyici var
Gölgelenme önleme işlevi, klavye çökmeden aynı anda istediğiniz sayıda tuşa basmanıza olanak sağlayan özelliktir. Birçok oyun klavyesi Bu işlevselliğe sahip ancak sınırlı , genellikle 6-Tuş Rollover'a, aynı anda altı tuşa kadar basabilme. Mekanik klavyeler tek sağlayabilenlerdir N-Anahtarlı Rollover yani aynı anda istediğimiz kadar tuşa basabiliriz. Bu nedenle diğer şeylerin yanı sıra oyuncular tarafından tercih edilmektedir.

Onlar en hızlı ve en doğru
Oyuncuların başka bir türden ziyade mekanik bir klavyeyi tercih ettikleri fakültelerden bir diğeri, tuş vuruşlarının daha hassas olmasıdır, çünkü tuşlara daha fazla hareket ettirildiğinde tuş vuruşları daha iyi fark edilir. Benzer şekilde ve eylem noktasına göre, bu tür klavyeler en hızlı tuş vuruşlarını kaydet yaparız.

Temizlenmesi ve onarılması daha kolaydır
Kullanım ve zaman geçtikçe klavyenin kirle dolması kaçınılmazdır, herhangi bir sıvı dökülürse bahsetmiyorum bile. Mekanik klavyede temizlik daha kolaydır çünkü tuşların tüm davlumbazları kolayca yerleştirilebilir ve çıkarılabilir , büyük ölçüde kolaylaştırıcı onları temizleme görevi.

Ek olarak, eğer bir anahtar sıkışırsa veya bize sorun çıkarırsa, sadece davlumbazı sökmek zorunda kaldığımız için tekrar ne olduğunu veya neden sıkışıp kaldığını görmek için mekanizmaya erişmek daha kolaydır.

Mekanik klavyenin dezavantajları
Mekanik klavyelerin diğerlerine göre avantajları olduğu gibi, dezavantajları da vardır.

Daha az rahat ve daha yorgunlar
Mekanik klavyeler ergonomik değil Kural olarak (belirli bir model hariç) ve tuşların yolu daha büyük olduğu için bir tuşlara basmak için daha fazla çaba , böylece daha çok yorulurlar. Klavyeyi bir saat kullanmak, onu çok fazla fark edeceğimiz anlamına gelmez, ancak tüm gün kullanmak zorunda kalırsak uzun vadede kendini gösterir.

Bu sebepten dolayı, kural olarak, diğer klavyelerde daha hızlı yazılmaktadır (yazma dünyasındaki neredeyse tüm kayıtlar makas tipi anahtar klavyeleri ile ayarlanmıştır).

Onlar çok daha yüksek sesle
En sessiz mekanik anahtarlar bile Kiraz MX Sessiz, bir membran klavyeden daha fazla gürültü yapın, en sessiz olan bir makas veya kelebeğe gerek yok. Bu nedenle, gürültü sizi rahatsız ediyorsa, mekanik bir klavye kesinlikle size göre değildir.

Onlar çok pahalı
Düşük kaliteli mekanik klavyeler bile oldukça pahalıdır ve Çin'in şüpheli kalite ve itibara sahip modellerine gitmediğiniz sürece, 60 Euro'nun altındaki modelleri bulamazsınız. üst seviye modellerde 200'ten daha fazlası . Aksine, bir membran klavye 10 avronun altında satın alınabilir veya oyun oynamak istesek bile, bize 50 avrodan fazlaya mal olmaz (tabi ki daha pahalı modeller de var).

Kaynak: Link

Yardımcı Olduysam Ne Mutlu Bana İyi Forumlar...
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.