Merhabalar Herkese

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zırıç

Yeni üye
5 Tem 2022
6
2
Öncelikle herkese merhabalar ben aranıza yeni katıldım..
bu işe gönül veren ancak tabiri caizse '0' biriyim kendime yol gösterecek üstadlarla tanışmak istiyorum

r3dbl3nd3rs

Yeni üye
28 Haz 2022
27
22
Arsenik
Öncelikle hoş geldin, sefalar getirdin. Skortup hocamın dediği gibi. Nereden başlamak istediğin hakkında, en ufak bir önemi bile yok. Kendini nerde ve hangi alan altında rahat edebileceğini hissedersen, o alandan başla. Siber güvenlik mecrası her ne kadar keskin virajlara sahip olsa'da, sürekli olmasa bile çoğunlukla aynı rota üzerinden gidiyorsun. Her alan, aynı mecra üzerinden fikir alışverişi yapar. Başarılar.

TOMMYŞH

Katılımcı Üye
28 Haz 2021
449
164
Turan
Hoşgeldin aramıza öncelikle bu işler sabır ve azim ister Ben olsam öncelikle bir yazılım dili öğrenmekle başlardım mesela python vb

xxtra

Yeni üye
27 Haz 2022
47
43
Kimsenin kimseye karşılıksız iş yapmayacağı bu devirde eskiden de işlerin böyle olduğunu hatırlatmak isterim. Kimse kimseye yol göstermek zorunda değil bu iş ile ilgilenmek istiyorsan bir yol haritası hazırlayıp yazılımı gerçek kaynaklardan öğrenmeye ve yazılım gibi devasa bir sektörün alt başlıklarından birinde uzmanlaşmayı tercih edebilirsin.

zırıç

Yeni üye
5 Tem 2022
6
2
Kimsenin kimseye karşılıksız iş yapmayacağı bu devirde eskiden de işlerin böyle olduğunu hatırlatmak isterim. Kimse kimseye yol göstermek zorunda değil bu iş ile ilgilenmek istiyorsan bir yol haritası hazırlayıp yazılımı gerçek kaynaklardan öğrenmeye ve yazılım gibi devasa bir sektörün alt başlıklarından birinde uzmanlaşmayı tercih edebilirsin.
Kimseden bir şey öğrenmek yada bildiklerini bana parayla satmalarını istemek değil derdim sadece yeni başlayacağım bir yolda yanlış yerden başlayıp heves kırıklığı yaşamamak için sizlere danışmak istedim. Evet kimse kimseye yol göstermek zorunda değil ama benim inancıma göre bilginin zekatı öğretmektir.
Forumlar benim bildiğim kadarıyla bilgi paylaşımı yapmak, aynı hedeflerdeki kişilerle tanışıp bir şeyler öğrenmek içindi ki birkaç kişi de sağ olsunlar fikirlerini beyan etmişler.
Sizin de bana vermiş olduğunuz ' sektörün alt başlıklarından birinde uzmanlaşmayı tercih edebilirsin ' tavsiyeniz için çok teşekkür ederim.

connec

Uzman üye
5 Nis 2022
1,100
1,040
1283
Aramıza hoş geldin dostum öncelikle forum kurallarını ve misyonumuzu oku. Daha sonra forum içinde biraz vakit geçiridikten sonra sana yararı dokunacağını düşündüğün bir time başvurabilirsin. Siber güvenlik alanında gelişmek için en uygun yerler çevrimiçi kurs platformları olucaktır diye düşünüyorum. (Udemy gibi.) İyi forumlar.

'Seth

Uzman üye
22 Haz 2019
1,457
786
root
Hoş geldin, hangi alanda gelişmek istiyorsan örn: siber güvenlik o konunun sabit mesajlarını oku birsürü bilmediğin kavram olacaktrı hepsinin not et tek tek araştır sonsuz döngü olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.