Mesleki ve teknik Anadolu lisesi iyimi

Ak-Russian

Yeni üye
4 Tem 2021
13
1
16
Bugün sonuçlar açıklandı ve sadece 30 kişinin alındığı bir okula girmeye hak kazandım Mersin mezitli mesleki ve teknik Anadolu lisesi bu liseyi seçmemin sebebi bilişim bölümüne girmem ve çok şükür bu liseye gideceğim sizce bu bilgisayar mühendisi olmam için iyi bir başlangıçmı ve yazılıma meraklıyım daha çok JavaScript ve Python üzerine kendi kendime denemeler yapıyordum maddi durumumuz iyi yani okumak için üst düzey bir imkana sahibim normalde derslerime pek meraklı bir insan değilim ancak çok çabalayacağım çünkü bu meslek hayalimin mesleği kısaca bu iyi bir başlangıç olabilir mi?

3vn2odzn

Uzman üye
17 Ocak 2019
1,183
228
Loxcey Sixs
Merhaba, bahsettiğiniz lise Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Aselsan Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi benzeri üst düzey eğitim veren proje meslek liselerinden biriyse çok iyi bir yerde olduğunuza emin olun. Evet bu bir başlangıç olabilir. Hatta iyi bir başlangıç

Ak-Russian

Yeni üye
4 Tem 2021
13
1
16
Merhaba, bahsettiğiniz lise Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Aselsan Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi benzeri üst düzey eğitim veren proje meslek liselerinden biriyse çok iyi bir yerde olduğunuza emin olun.
Mersinde bir meslek lisesi ama dediğiniz gibi özel program uyguluyor

ZiksthemW

Uzman üye
28 Mar 2020
1,026
113
Oslo
Merhaba,

Ben meslek lisesinde bilişim bölümünde okudum ve gayet iyiydi. Yanlış hatırlamıyorsam müfredat daha geçen sene değiştirildi ve 9. sınıftan itibaren meslek derslerine başlıyorsunuz. Bilişim bölümünde de artık C# yerine Python öğreniyorsunuz diye hatırlıyorum.

Meslek liselerinde 4. sınıfta staj yapacağınızdan dolayı tecrübeniz olacak, bu da iş bulmanızda size yardımcı olacaktır.

Saygılarımla,
ZiksthemW

6 Tem 2021
155
19
33
Bugün sonuçlar açıklandı ve sadece 30 kişinin alındığı bir okula girmeye hak kazandım Mersin mezitli mesleki ve teknik Anadolu lisesi bu liseyi seçmemin sebebi bilişim bölümüne girmem ve çok şükür bu liseye gideceğim sizce bu bilgisayar mühendisi olmam için iyi bir başlangıçmı ve yazılıma meraklıyım daha çok JavaScript ve Python üzerine kendi kendime denemeler yapıyordum maddi durumumuz iyi yani okumak için üst düzey bir imkana sahibim normalde derslerime pek meraklı bir insan değilim ancak çok çabalayacağım çünkü bu meslek hayalimin mesleği kısaca bu iyi bir başlangıç olabilir mi?
bana kalıırsa tek iyi yönü mesleğe erken başlama ve tecrübe edinme ama bi istanbul ittü lisesi yada sakarya gebze tübitak fen lisesinin yerini tutamaz aselsan müfredatına benzer olduğunu bilmiyorum ama sanmam şahsen bence pek iyi yer değil puanlarına baktım taban puanlarına 30 kişinin gitmesinin sebebi ben okuyacağım diyip mahalle liselerine gitmesidir diğerlerinin.

Ak-Russian

Yeni üye
4 Tem 2021
13
1
16
üniversitesini okicaksın gene boş
Üni okuyacağız diye lise okumayalımmı?

bana kalıırsa tek iyi yönü mesleğe erken başlama ve tecrübe edinme ama bi istanbul ittü lisesi yada sakarya gebze tübitak fen lisesinin yerini tutamaz aselsan müfredatına benzer olduğunu bilmiyorum ama sanmam şahsen bence pek iyi yer değil puanlarına baktım taban puanlarına 30 kişinin gitmesinin sebebi ben okuyacağım diyip mahalle liselerine gitmesidir diğerlerinin.
Evet üst düzey bir lise değil ama sizce iyi bir başlangıçmı

Blockader

Üye
10 Ocak 2021
154
240
wlan1
Merhabalar dostum, öncelikle tebrik ederim. Eğer hayatına bilişim sektöründe devam etmek istiyorsan ve eğitimi söylediğin kadar iyiyse kesinlikle çok doğru bir başlangıç olur.

6 Tem 2021
155
19
33
Evet üst düzey bir lise değil ama sizce iyi bir başlangıçmı
orta yada düşük derim ama bişey öğrenirsin bir şirkete yada bir devlet işine yazılabilirsin ve kendinde bişey yap özellikle hack direk şirket alabilir direk çok önemli hack yaparsan yabancı sitelerinde dene ve işletim sistemlerinde açık bulmaya çalış zerodium daki tablolara bak can deger deki pegsustada anlatıyo en fazla 2.5 milyon dolar veriyo zerodium iyi para bulursan neden olmasın çok zor ama uyarıyım :D

Dolyetyus

Co Admin
21 Nis 2020
1,204
664
Delft
Türkiye'de meslek liseleri gereken değeri görmüyor. Eğer düzgün bir eğitim sistemi olsaydı, evet en azından temel atmak için güzel bir seçimdi lakin üniversitenin iyi bir bölümünden mezun olmadığın sürece lisede gördüklerin hiçbir işine yaramaz. Lakin üniversitelerin ilgili bölümünden mezun olursan bu sefer lisedeki bilgi birikimini ekleyip artı puan alabilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.