Microsoft Çalışanı Microsoftu Sırtından Bıçakladı

Kingkobra31

Yeni üye
18 Haz 2021
19
34
23
Bimil mah.altıok yaşam 3
Microsoft Çalışanı Microsoft'u Sırtından Bıçakladı

Microsoft çalışanı Volodymyr Kvashuk normalde haberlere gündem olacak önemli bir isim değil. Zaten yaptığı vurgun planladığı gibi gitseydi biz onu öğrenmeden kaybolup gidecekti. planı ortaya çıktı.

Kvashuk ortaya çıkanlara göre Xbox hediye kartlarıyla 10.1 milyon dolar çalmaya çalışırken yakalandı.

Verilere göre Volodymyr Kvashuk 2027’ye kadar hapis cezası çekecek.Bundan sonra ABD’den kendi ülkesi olan Ukrayna’ya sınır dışı edilecek. Son olarak kendisinin 8.3 milyon doları geri ödemesi de talepler arasında. Başlangıçta firmanın altyapısını test etmek için çalışan bir personel olan Kvashuk yakaladığı açıktan yararlanmak istedi. Bu sayede hediye kartlarını kendisine aktardı.

EX

Moderatör
29 Mar 2020
1,761
1,142
Tüh bee :) Yaşanan bu olayın tamamı ile bu şekilde olduğunu düşünmüyorum. Eline sağlık

Gokata

Yeni üye
25 Nis 2019
3
0
O hediye kartlarını da halktan yani kullanıcılardan (senden benden) çalan da microsoft. Parayı yoktan var etmiyor herhalde. Denemeyi tebrik ediyorum.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,061
388
Ankara
İşte diyorum, parayı takip ederler. Açığı bulmak, senin neymiş IP'ni, VPN'ini, Tor'u takip etmek zorunda değiller.

Az akıllı olsa, Dumbfuckistan'da başka bir eyalette ölen kişinin sosyal güvenlik numarası adına sahte kişi oluşturmak çok kolaydır. Bal gibi kurtulurdu.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.