Mobil bankacılık kiralamaktan ne olur ?

talhacinar

Yeni üye
9 Mar 2023
3
0
Selamın aleyküm öncelikle geçtiğimiz sene kasım ayında 5 tane mobil bankacılığımı kiraladım paraya ihtiyacım vardı bu mobil bankacıklardan dolandırıclık yapıldı konteynır cep telefonu şantaj paraları felen bu paralar benim inanıma geldiği için ihale benim üstüme kaldı bana bi arkadaşım yaptı bunu mobil bankacılıklara farklı gsmler girildi ve 2 gün yaptım 100 bin tl bloke kaldı finans bankasında sonra eminiyete ifadeye çağırdılar ifademde hiç birşekilde para almadığımı ve mobil bankacılık işlerimden anlamadığımı arkadaşımın kartlarında sıkıntı olduğunu benim kartlarımı istediğini söyledim hesabıma giren çıkan paralardan haberim olmadığını bloke olan paranın mağdurlara geri verilmesini söyledim 12 tane dava açıldı 1 tane mahkeme başladı şuna şikayetlerin toplamı 1 milyon çocuk hiç bir şekilde suçlamamayı kabul etmedi ama bizim birbirimizi aradığımız görüldügünde sanık
olarak geçiyor ve aynı çocuk bir çocuğa daha yapmış oda benim mahkememde dinlenecek dolandırıclık yapılırken kullandıkları numaralar yabancı uyuklu insanlara ait tekrar incelendiğinde benim numaramda bir görüşme kayıdı bulunmadı çok piskolejim bozuldu bir hatta yaptım aileme rezil oldum yardım edebilceginiz bi bilgini varsa sevinirim

BÖRÜ'

Uzman üye
12 Mar 2019
1,237
1,180
JİGK
Mobil bankacılık gibi önemli bir şeyi neden kiralama peşine düştünüz? Yapılacak işlemleri hiç mi düşünmediniz? Başa gelen çekilir bu da size bir ders olarak kalır. Para kazanmak basit bir şey değil. Ne demiş fare yol kısa ve peynir büyük, bu işte bir kaşarlık var.

Sonuca gelirsek belki suçsuz olduğunuz kanıtlanır ama kaç ay sürer bilemiyorum.

talhacinar

Yeni üye
9 Mar 2023
3
0
cahillik ve para hırsı başkan nasıl para kazanabilirim hangi programı öğrenerek biyerlere gelebilirim

BÖRÜ'

Uzman üye
12 Mar 2019
1,237
1,180
JİGK
cahillik ve para hırsı başkan nasıl para kazanabilirim hangi programı öğrenerek biyerlere gelebilirim
Önemli olan bir şeylerden ders çıkarabilmek. Ne öğrenerek para kazanabilirsin sana kalmış bir şey, ne yaparken zevk alıyorsun örneğin? Senin gibi bir çok insan para kazanmanın yollarını öğrenmek için bu foruma konu açtı örneğin :

Nasıl olursa olsun, neye başvurursan başvur para kazanmak kolay değil. Böyle basit şeylere tekrar yakalanmaman dileğiyle dostum.. En basitinden bir oyunda bir item kasıp satsan bile ona saatlerini harcıyorsun. Ya da tasarım yapıp satarken yine bir şeyler düşünüp emek sarfediyorsun. Zevklerin ve en büyük etken mantık doğrultusunda kendi yolunu kendin çizmen gerek .

talhacinar

Yeni üye
9 Mar 2023
3
0
Önemli olan bir şeylerden ders çıkarabilmek. Ne öğrenerek para kazanabilirsin sana kalmış bir şey, ne yaparken zevk alıyorsun örneğin? Senin gibi bir çok insan para kazanmanın yollarını öğrenmek için bu foruma konu açtı örneğin :

Nasıl olursa olsun, neye başvurursan başvur para kazanmak kolay değil. Böyle basit şeylere tekrar yakalanmaman dileğiyle dostum.. En basitinden bir oyunda bir item kasıp satsan bile ona saatlerini harcıyorsun. Ya da tasarım yapıp satarken yine bir şeyler düşünüp emek sarfediyorsun. Zevklerin ve en büyük etken mantık doğrultusunda kendi yolunu kendin çizmen gerek .
bilgisayar işlerinden zevk alıyorum ve bişeyler için emek harcamak istiyorum kendimi aklayıp temiz emek harcayarak para kazanmak istiyorum ve önerebilceginiz birşerşey varmı pek ufkum açık değil bu konuda yol gösterecek birine ihtiyacım var

BÖRÜ'

Uzman üye
12 Mar 2019
1,237
1,180
JİGK
bilgisayar işlerinden zevk alıyorum ve bişeyler için emek harcamak istiyorum kendimi aklayıp temiz emek harcayarak para kazanmak istiyorum ve önerebilceginiz birşerşey varmı pek ufkum açık değil bu konuda yol gösterecek birine ihtiyacım var
Siber güvenliğe yönelebilirsin? Ya da yazılım sektörüne yönelebilirsin. Forumda halihazırda timler ve kulüpler var. Araştırmalar yap sana en uygun olanını seç ve nereyi seçersen seç o konuda kendini geliştirmeye çabala. Sana örnek olsun diye bir kaç konu bırakıyorum, lütfen oku.

Yazılım için:

Red & Blue team

Gerekli bilgi birikimine ulaştığında aşağıdaki timlerden seçtiğin birinde şansını deneyebilirsin, tim arkadaşların & liderlerin seni daha farklı şeye itebilirler. Her şey gönlünce olsun

Red team için

AR-GE (yazılım) ekibi için

Blue team için

Şimdiden başarılar.

ANTROPİ

Adanmış Üye
6 Nis 2016
6,276
168
93
root@kali:~#
Hiç mi düşünmedin kardeşim başkasını dolandıran seni niye dolandırmasın/kullanıp bi kenara atmasın diye? Geçmiş olsun hikayende dürüstsen mahkemede de dürüst ol.

lyxG

Anka Team Junior
15 Ocak 2019
302
70
tekte adama set çıkartmışsın be kardeşim :D telegramdan mı buldun nerden buldun git polise ver o id adreslerini

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.