Mobilden Discord Botu Yapmak!

Rednis

Katılımcı Üye
18 Haz 2021
307
316
1919
İçindekiler

1) Discord

2) Discord botları nedir?

3) Mobilden nasıl bot yapılır?

4) Botumuzun içinde neler var?

1- Discord

Discord'un oyuncuların birbirleriyle ve ekipçe sesli iletişim kurmak için en çok kullandığı program olduğunu kesin bir biçimde söyleyebiliriz. Discord, kolay kurulumlu bir sohbet uygulaması ve sunucuları, sunucu dışında kişiler arası veya grup görüşmeleri ve özel mesajlaşmaları ile diğer sesli iletişim platformlarının en iyisi olmayı başarmıştır.

Ayrıca arkadaşlarınızla sesli iletişim kurmak veya büyük sosyal medya topluluklarını bir araya getirmek için büyük bir Discord sunucusu kurduysanız, Discord'un sizin için harika bir özelliği vardır: Discord botları. Discord botları, sunucudaki topluluğun eline birçok faydalı araç sunar. Botları nasıl kuracağınızı göstermeden önce Discord botunun ne olduğuna bakalım.

2- Discord Botları Nedir?

Discord programına aşina olmayan kullanıcılar, botların ne olduğunu ve nasıl çalıştıklarını tam olarak bilemeyebilirler. Discord botlarının temelde kullanıcı olduğunu söyleyebiliriz. Ama onlar birer robot. Bu sahte kullanıcılara/botlara komutlarını vererek her türlü işlemi bot ile yapabilirsiniz.

Discord botları öncelikle sunucularda müzik çalmak için kullanılırken, bundan daha fazlasını yapan birçok bot var. Örneğin, bir bot yardımıyla sunucuda Pokemon avlayabilir veya başka bir bot ile sunucudaki kişilere seviye ve XP sistemini getirebilirsiniz.

3- Mobilden Bot Nasıl Yapılır?

Genel olarak anlatmak gerekirse her ne kadar zor gözükse bile telefondan discord botu yapmak aslında çok kolay.
İlk önce Discord Developer Portala giriyoruz. Ordan kendi aplikasyonumuzu oluşturuyoruz ve bot kısmına gelip aplikasyonumuzu kuruyoruz.
Sonrasında Play Store uygulamasına girip "Bot Designer For Discord" uygulamasını indiriyoruz. Uygulamaha girdikten sonra bot adını yazıyoruz ve bot tokenini giriyoruz. Uygulamanın kurallarını onayladıktan sonra botumuz oluşturulmuş bir durumda oluyor. Geriye Bir tek botumuzu kodlarla doldurup işlevsel hâle getirmek kalıyor.

Ben sizin için bir bot yaptım ve içini kodlarla doldurdum. Ama size bot yerine komutları verip kendi kişisel botunuzu yapabileceksiniz.

Resimli Anlatım

Adım 1: Play Store uygulamasından "Bot Designer For Discord" uygulamasını indiriyoruz.

Bot Designer For Discord

Adım 2: "Discord Developer Portal"a giriyoruz. Ordan botumuzu yeni aplikasyon kurup botumuzu kuruyoruz.

Adım 3: Bot tokenini kopyalayıp Bot Designer For Discord uygulamasına giriş yapıyoruz.

Adım 4: Yeni bot oluştur sekmesine tıklıyoruz. Karşımıza çıkan kutucuklarda token yazan yere bot tokenini yazıyoruz ve botumuzun adını giriyoruz. Altta kalan kutucuklarda paylaşım kodunu kullan yazan yere size vereceğim kodu gireceksiniz.

Kodumuz: "
5E1BsfoYlI5dIRNjgoEYEZE7W"

Botumuz hazır artık istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

4- Botumuzun İçinde Neler Var?

Yetkili komutlarına .moderasyon,
Bot hakkında bilgi için .diğer komutunu kullanabilirsiniz. Bunlara ek olarak;

Kayıt Sistemi

Kayıtsız rolünü tanımlamak için .kayıtsızrol komutunu kullanarak ilgili rolü etiketle
Kayıtlı üye rolünü oluşturmak için .kayıtrol komutunu kullanarak ilgili rolü etiketle.
Tag ayarlamak için .tagayarla komutunu kullanabilirsiniz.

Mute Sistemi

.muterolayarla yazıp rolü etiketle,
.mute belirtilen kişiye mute atar,

.unmute belirtilen kişinin mutesini açar.

Moderasyon Komutları

.ban belirtilen kişiyi banlar,

.unban belirtilen kişinin banını açar,

.kick belirtilen kişiyi sunucudan atar,

.unmute belirtilen kişinin mutesini kaldırır,

.panelkur sunucuya panel kurar,

.say sunucudaki hesap sayısını yazar,

.sil belirtilen miktarda mesaj siler,

.anket sunucuda anket yapar.

Diğer Komutlar

.ID kullanıcıyı bulur,

.avatar profil fotoğrafını gösterir,

.server sunucu bilgisini gösterir,

.ping botun pingini yazar,

.korona günlük korona sayısını yazar,

.botbilgi bot hakkında bilgiyi yazar.

AseNa’

Katılımcı Üye
29 Ağu 2021
508
1,217
İçindekiler

1) Discord

2) Discord botları nedir?

3) Mobilden nasıl bot yapılır?

4) Botumuzun içinde neler var?

1- Discord

Discord'un oyuncuların birbirleriyle ve ekipçe sesli iletişim kurmak için en çok kullandığı program olduğunu kesin bir biçimde söyleyebiliriz. Discord, kolay kurulumlu bir sohbet uygulaması ve sunucuları, sunucu dışında kişiler arası veya grup görüşmeleri ve özel mesajlaşmaları ile diğer sesli iletişim platformlarının en iyisi olmayı başarmıştır.

Ayrıca arkadaşlarınızla sesli iletişim kurmak veya büyük sosyal medya topluluklarını bir araya getirmek için büyük bir Discord sunucusu kurduysanız, Discord'un sizin için harika bir özelliği vardır: Discord botları. Discord botları, sunucudaki topluluğun eline birçok faydalı araç sunar. Botları nasıl kuracağınızı göstermeden önce Discord botunun ne olduğuna bakalım.

2- Discord Botları Nedir?

Discord programına aşina olmayan kullanıcılar, botların ne olduğunu ve nasıl çalıştıklarını tam olarak bilemeyebilirler. Discord botlarının temelde kullanıcı olduğunu söyleyebiliriz. Ama onlar birer robot. Bu sahte kullanıcılara/botlara komutlarını vererek her türlü işlemi bot ile yapabilirsiniz.

Discord botları öncelikle sunucularda müzik çalmak için kullanılırken, bundan daha fazlasını yapan birçok bot var. Örneğin, bir bot yardımıyla sunucuda Pokemon avlayabilir veya başka bir bot ile sunucudaki kişilere seviye ve XP sistemini getirebilirsiniz.

3- Mobilden Bot Nasıl Yapılır?

Genel olarak anlatmak gerekirse her ne kadar zor gözükse bile telefondan discord botu yapmak aslında çok kolay.
İlk önce Discord Developer Portala giriyoruz. Ordan kendi aplikasyonumuzu oluşturuyoruz ve bot kısmına gelip aplikasyonumuzu kuruyoruz.
Sonrasında Play Store uygulamasına girip "Bot Designer For Discord" uygulamasını indiriyoruz. Uygulamaha girdikten sonra bot adını yazıyoruz ve bot tokenini giriyoruz. Uygulamanın kurallarını onayladıktan sonra botumuz oluşturulmuş bir durumda oluyor. Geriye Bir tek botumuzu kodlarla doldurup işlevsel hâle getirmek kalıyor.

Ben sizin için bir bot yaptım ve içini kodlarla doldurdum. Ama size bot yerine komutları verip kendi kişisel botunuzu yapabileceksiniz.

Resimli Anlatım

Adım 1: Play Store uygulamasından "Bot Designer For Discord" uygulamasını indiriyoruz.

Bot Designer For Discord

Adım 2: "Discord Developer Portal"a giriyoruz. Ordan botumuzu yeni aplikasyon kurup botumuzu kuruyoruz.

Adım 3: Bot tokenini kopyalayıp Bot Designer For Discord uygulamasına giriş yapıyoruz.

Adım 4: Yeni bot oluştur sekmesine tıklıyoruz. Karşımıza çıkan kutucuklarda token yazan yere bot tokenini yazıyoruz ve botumuzun adını giriyoruz. Altta kalan kutucuklarda paylaşım kodunu kullan yazan yere size vereceğim kodu gireceksiniz.

Kodumuz: "
5E1BsfoYlI5dIRNjgoEYEZE7W"

Botumuz hazır artık istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

4- Botumuzun İçinde Neler Var?

Yetkili komutlarına .moderasyon,
Bot hakkında bilgi için .diğer komutunu kullanabilirsiniz. Bunlara ek olarak;

Kayıt Sistemi

Kayıtsız rolünü tanımlamak için .kayıtsızrol komutunu kullanarak ilgili rolü etiketle
Kayıtlı üye rolünü oluşturmak için .kayıtrol komutunu kullanarak ilgili rolü etiketle.
Tag ayarlamak için .tagayarla komutunu kullanabilirsiniz.

Mute Sistemi

.muterolayarla yazıp rolü etiketle,

.unmute belirtilen kişinin mutesini açar.

Moderasyon Komutları

.ban belirtilen kişiyi banlar,

.unban belirtilen kişinin banını açar,

.kick belirtilen kişiyi sunucudan atar,

.unmute belirtilen kişinin mutesini kaldırır,

.panelkur sunucuya panel kurar,

.say sunucudaki hesap sayısını yazar,

.sil belirtilen miktarda mesaj siler,

.anket sunucuda anket yapar.

Diğer Komutlar

.ID kullanıcıyı bulur,

.avatar profil fotoğrafını gösterir,

.server sunucu bilgisini gösterir,

.ping botun pingini yazar,

.korona günlük korona sayısını yazar,

.botbilgi bot hakkında bilgiyi yazar.

Gerçekten Discord'da aktif sunucu yöneten kişiler için yararlı bir konu✨ elinize emeğinize sağlık 🙃✨

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.