Modem içi Firewall (Güvenlik Duvarı) Kapatma [Resimli Anlatım]

RageUnseen

Adanmış Üye
29 Ağu 2015
6,891
240
İstanbul

Modem FireWall Kapatma

Merhabalar bu konumuz da nasıl Modem içi Firewall kapatacağız onu anlatacağım.

İlk olarak FireWall nedir?

FireWall elektronik cihazlarınızı bilgisayar, telefon v.s gibi bu tür cihazları internetten gelecek veritabanlı
zararlı yazılımlardan koruman için kullanırız.

FireWall kapatırsak başımıza ne gibi zararlar gelir?

Firewall kapatırsak eğer port üzerinden yapılan saldırılardan mahrum kalmış oluruz,bu durum da bilgilerimizi ve
internetimizi oldukça sıkıntılı duruma sokar bu nedenle önermem.

- İlk olarak her hangi bir browser'dan yeni bir "webpage" açıyoruz, daha sonrasın da adres yerine
"192.168.1.1" yazıyoruz bu adres bir çok internet sağlayıcısının "Yönetim Sayfasına" girişi için kullandığı
IP adresdir. Bunlar; "Türk Telekom, TTNET, Superonline, Zyxel, Linksys, TP-Link, D-Link"dır.

- Sırada ki işlem "Yönetim Sayfasına" girdikten sonra arayüz den "Güvenlik Duvarını" bulup üstüne tıklıyoruz.

- Bu sayfa FireWall'ın açılıp kapanmasını sağlıyor orada da yazdığı gibi, görüldüğü üzere "Etkin" durum da
"Güvenlik Duvarı" biz bunu kapatmak için "Devre Dışı" seçeneğini seçiyoruz.

- Burada "Devre Dışı" seçeneğini seçtikten sonra kaydet seçeneğine basıyoruz ve FireWall (Güvenlik Duvarı) Kapanmış durumda kalıyor.

Son düzenleme:

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,120
31
-
Ellerine sağlık bilmeyenler için güzel bir anlatım olmuş :)

RageUnseen

Adanmış Üye
29 Ağu 2015
6,891
240
İstanbul
Ellerine sağlık bilmeyenler için güzel bir anlatım olmuş :)

Teşekkürler dmodum:)

Konu sabit.

Ⱨ₳₵₭ĐɆⱤ₮;9190732' Alıntı:
Güzel bir rehber konu olmuş.
Emeğinize sağlık hocam :)

Teşekkürler değerli dostum.

emeğinize sağlık hocam

Teşekkürler albayım :)

Bir insan neden böyle birşey yapsınki? Ama sonuçta onların kararı birşey diyemem.

Elinize sağlık

Bazen belirli bir RAT hatası veya port hatası ortaya çıkabiliyor o nedenle bu da onun çözümü olabiliyor başka türlü de ınsanlar bunu kapatıp diğer programlara güvenip onların firewall larını kullanabiliyor yabancı bir forumda görmüştüm.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Romentos

Yeni üye
17 Şub 2021
21
0
Ellerine sağlık fakat bunları yapmak sizi tehlikeye sokabilir,uzman olmayan denemesin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.