modem kurulum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

eSCoRD

Yeni üye
11 Mar 2009
22
0
Arkadaşlar everest sg-1400 marka çok portlu modem aldım ama kurulumunda hata verio sizce nedeni nedir bi yardımcı olursanız tşk
 

_EroS_

Yaşayan Forum Efsanesi
4 Mar 2009
8,670
3
37
Antalya
Hata Derken Açıklarsanz Yardımcı olalım! ne gibi bir hatayla karşılaşıyorsunuz!

Ayrıca Burdanda Takip Edebilirsiniz!
Everest ADSL Modemin fabrika çıkışı IP’si 192.168.1.1 dir ve DHCP seçeneği aktif olarak gelmektedir. Modem ile bilgisayarınızı Ethernet kablosu ile bir birine bağladıktan sonra Modem bilgisayarınıza kendi IP grubundan bir IP verecektir. Bunun için yapmanız gereken Bilgisayarınızın IP yapılandırmasında “Otomatik IP al” seçeneğini seçmek yeterli olacak. Sonraki aşamada modeminize erişim için Internet Explorer’da adres satırına https://tik.lat/ADKUx yazarsanız ayarları yapmaya başlayabilirsiniz.

http://192.168.1.1
Modeminizin Kullanıcı Adı: admin
Modeminizin Şifresi: admin

image001.jpg
image012.jpg


Üstteki resimde “Yapılandır” linkinden modemi ayarlamak için giriş yapılır. Bu kısımda Türkiye’deki ADSL bağlantıları için oluşturulmuş bir ttnet ayarı çıkıyor burada Türk Telekom’dan verilen kullanıcı adınızı ve parolanızı girip ayarları uygula diyerek kaydetmeniz gerekiyor. Sonraki aşamada ise bağlana basıp Internet bağlantısını yapıyoruz. Bu ayarları modem de saklamak için en son olarak tüm ayarları kaydetmeyi UNUTMAYINIZ:

image013.jpg

İnternet bağlantımızın yapılmış olduğunu “Durum” kısmından “Bağlantı Durumu” linkine tıklayarak modeminizin WAN tarafına ip aldığını kontrol edebiliriz.
image014.jpg

Alttaki resimde yaptığınız kurulumu kaydetmek için “Hepsini Kaydet” tuşuna basarak kurulumu tamamlarız.

image015.jpg

Alttaki resimde modeminizin Internet bağlantısını kontrol etmek için Internet’teki bir IP adresini pingleyebilirsiniz. Bunu bilgisayarınızdan pingleyemiyorsanız modeminizin WAN tarafını yani Internet’e olan bağlantısını buradan da kontrol edebilirsiniz. Burada Türk Telekom DNSlerinden 195.175.37.14 pinglenmiştir. (Şu an böyle bir DNS bulunmamaktadır, siz 195.175.39.39’u deneyebilirsiniz.)

image016.jpg

 
Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.