Network Modemim Saldırı Altında Ne Yapabilirim?

ITURKI

Üye
1 Tem 2009
69
1
Devamlı Modem saldırı altındayım farklı ip adreslerini log kayıtlarıyla paylaşıyorum. Lütfen ilgilenmeniz için sizden önemle rica ediyorum

[

Son düzenleme:

ITURKI

Üye
1 Tem 2009
69
1
Merhaba, saldırıları az da olsa önlemek için modeminizi 25-30 dakikalık kapalı tutun ve IP adresiniz değiştiği için tehditlerden kaçabilirsiniz.​
Teşekkürler. Bir sorum olacak bu ip adresleri farklı ülkelerden gözüküyor bu nasıl olabilir? Bu kişiyinin yerini nasıl tespit edebiliriz. Uzun zamandır bununla uğraşıyorum yardımlarınızı bekliyorum.

fazlacasma

Yeni üye
21 Tem 2020
11
3
Şeytani ikiz oluşturabilirsin.
Modemi kapat ve bekle eğer halen firsat buldukca saldirmaya devam ederse seytani ikiz olustur. Tekrar saldirmak istedigi zaman senin modem zannedip seytani ikize baglanirsa hem modemine saldirdigini zanneder hemde senin avucunda olur .

Chester Hoca

Katılımcı Üye
4 Ocak 2020
876
800
DATA
Teşekkürler. Bir sorum olacak bu ip adresleri farklı ülkelerden gözüküyor bu nasıl olabilir? Bu kişiyinin yerini nasıl tespit edebiliriz. Uzun zamandır bununla uğraşıyorum yardımlarınızı bekliyorum.
VPN ile girebilme olasılığı var veya uzak masaüstü kullanıyor olabilir. Yer tespiti için IP adreslerinden yer tespiti yapabileceğin siteler var fakat bazen doğruyu göstermiyor.

Anonimbirix

Katılımcı Üye
15 Mar 2021
781
167
Tamamı ile analiz etmek için
-hic bir uygulama açık değilken komut istemi üzerinde netstat -n ve netstat -ap yazdığınızda çok fazla bağlantı varsa saldırı alıyorsunuzdur
Modemi kapatmanızı tavsiye ederim ve yüksek mevkilere şikayet belirtebilirsiniz

Le Chiffre

Katılımcı Üye
4 Ocak 2006
890
55
word.exe
Merhabalar;

Modeminizin uzaktan erişimini kapatın. 192.168.1.1 adresine girerek Kullanıcı bilgi ve şifrenizi girdikten sonra routers'a giriş yapın. Daha sonrasında Servis Ayarlar’ı bölümünden uzaktan erişimi kapatabilirsiniz. Böyle yaptığınızda Modeminize saldırı almazsınız. Ayrıca uzaktan erişimi kapattıktan sonra da Modeminizi yarım saatliğine kapatın, bilginize.

Saygılarımla.

ITURKI

Üye
1 Tem 2009
69
1
Modemle ilgili bütün güvenlik yönergeler üst düzeyde yapılmış olup log kayıtlarında saldırılar devam etmektedir. Bu durumun nasıl olduğunu henüz çözebilmiş değilim. ip kamera kontrollerini nasıl ele geçirdiklerini hala çözemedim. Şu durum söz konusu içerideki herhangi bir cihazdan dış ip adresi ile saldırılar devam ettiği şüphesi büyük olasılık. Ben isterim ki saldırı yapıldığında bana bildirim gelmesini nasıl sağlayabilirim. Veya bu konuyla ilgili bilgili bir arkadaştan destek talep etmek isterim

Son düzenleme:

ITURKI

Üye
1 Tem 2009
69
1
Merhabalar;

Modeminizin uzaktan erişimini kapatın. 192.168.1.1 adresine girerek Kullanıcı bilgi ve şifrenizi girdikten sonra routers'a giriş yapın. Daha sonrasında Servis Ayarlar’ı bölümünden uzaktan erişimi kapatabilirsiniz. Böyle yaptığınızda Modeminize saldırı almazsınız. Ayrıca uzaktan erişimi kapattıktan sonra da Modeminizi yarım saatliğine kapatın, bilginize.

Saygılarımla.

ITURKI

Üye
1 Tem 2009
69
1
Merhabalar;

Modeminizin uzaktan erişimini kapatın. 192.168.1.1 adresine girerek Kullanıcı bilgi ve şifrenizi girdikten sonra routers'a giriş yapın. Daha sonrasında Servis Ayarlar’ı bölümünden uzaktan erişimi kapatabilirsiniz. Böyle yaptığınızda Modeminize saldırı almazsınız. Ayrıca uzaktan erişimi kapattıktan sonra da Modeminizi yarım saatliğine

Doctordied

Katılımcı Üye
19 Nis 2020
306
199
Devamlı Modem saldırı altındayım farklı ip adreslerini log kayıtlarıyla paylaşıyorum. Lütfen ilgilenmeniz için sizden önemle rica ediyorum

[
Öncelikle Merhaba, İyi Forumlar Dostum;
Modemini en başta bir kapat ve 30 dakika boyunca kapalı kalsın. Sonrasında aç ve ip değiştiğinden dolayı biraz yavaşlayacaklardır. Bu durumu internet sağlayıcına bildirmen gerekiyor diye biliyorum tabi bu sana kalmış ama bildirirsen belki ellerinden bir şey gelir. O yurt dışında gözüküyor dediğinde kimse bu işi kendi direk ip si ile yapmaz yani kendilerini sakladıklarını planlıyorlar. Adam Türkiye'de yaşıyor olabilir ama vpn veya uzak masaüstü ile yurt dışından vuruyormuş gibi gösterebilir. Bu yüzden yurt dışı gözüküyor. Umarım yardımcı olabilmişimdir :). Şimdiden kolay gelsin. İyi günler diliyorum dostum.

ITURKI

Üye
1 Tem 2009
69
1
Tamamı ile analiz etmek için
-hic bir uygulama açık değilken komut istemi üzerinde netstat -n ve netstat -ap yazdığınızda çok fazla bağlantı varsa saldırı alıyorsunuzdur
Modemi kapatmanızı tavsiye ederim ve yüksek mevkilere şikayet belirtebilirsiniz
Merhaba netstat -n komutuyla ekran resmini paylaşıyorum. Sorunların cevaplarını önemle bekliyorum teşekkürler.

'Saruca

Uzman üye
4 Ocak 2020
1,098
751
tnziel
Merhaba, İnternet sağlayan firma ile konuşarak rapor tutup davada bulunabilirsiniz. Eğer gelen saldırılardan korunmak istiyorsanız modem arayüzünden ayarlamalar yapabilirsiniz. Örneğin modem arayüzünde "Ip Flood" seçeneği varsa bunu açabilirsiniz. Bu size pek fazla korumaz ama yine de koruyacaktır. Diğer türlü korumaları müşteri hizmetlerinden isteyebilirsiniz. Eğer müşteri hizmeti bu durumu karşılamıyorsa kendilerine "atanan ip adresimi bir seferlik olmak üzere değiştirir misiniz? Çünkü bu durum işimi ve derslerimi etkiliyor." gibi sözler söyleyerek değiştirme talebinde bulunabilirsiniz. Eğer bunları sağlayıcı yapamıyorsa rapor tutturup dava açmak daha mantıklı olacaktır. Köklü inceleme sonucu yapan arkadaş veya arkadaşlar ceza ile karşılaşacaktır. Eğer ip adresleri yurt dışında ise merak etmeyin. Avrupa Siber Suçlar Sözleşmesine göre ülkeler, siber suçlar durumunda birbirlerinden dosya isteyebilmektedir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.