Mortal Shell İnceleme

Suskun

Kıdemli Üye
23 Ocak 2012
2,767
679
Germany
giphy.gif

112651_640.jpg

Mortal Shell insanımsı bir karakteri kontrolümüze vererek başlıyor. İsmimiz, cinsiyetimiz ya da herhangi bir yeteneğimiz bulunmuyor. İnsanlığın tükenip yok olduğu diyarda, zincirlere vurulmuş bir varlığa yardım etmek için çevreyi araştırıyor, unutulmuş tapınaklarda saklanan değerli maddeleri geri getirmeye çalışıyoruz.

Souls-like oyunlar hikaye anlatımları ile değil oynanışları ile öne çıkar. Dünyanın hikayesi ve karakterimizin bir amacı vardır ama bunu derinlemesine öğrenmek tamamen oyuncunun elindedir. Bu oyunda da benzer bir durum var. Foundling adı verilen ana karakterimiz dünyanın şu anki durumuyla ilgili hiçbir bilgiye sahip değil. Diyarda hayatını kaybetmiş savaşçıların bedenlerini kullanarak ilerlerken, onların hatıraları sayesinde dünyayı tanıyoruz. Zaman zaman bize saldırmayan birkaç canlı varlık da ufak ayrıntılar sunuyor.

Mortal-Shell-Inceleme_1.jpg

Sonuç

From Software oyunlarının açtığı yolda, hem Souls serilerini takip eden hem de kendinden bir şeyler katarak karşımıza çıkan Mortal Shell, iyi bir oyun souls-like oyunu olmayı başarmış. Tamamen yeni ve orjinal bir oyun dememiz mümkün değil. Oyun biraz kısa, eğer etraftaki şeyler ile oyalanmazsanız maksimum 7 saatte bitiyor. Mekanlar ile ilgili sıkıntımı da dile getirdim. Multiplayer olmaması bazı oyuncular için bir eksi gibi gözükebilir. Ama bu oyunun 2017 yılında kurulmuş bir stüdyo tarafından yapılan bağımsız bir marka olduğunu unutmamak gerekiyor.

Lords of the Fallen gibi oyunların başaramadığı “Dark Souls gibi ama farklı ve güzel bir oyun” hissiyatını veriyor. Şimdiye kadar çıkmış çoğu souls-like oyununu oynamış birisi olarak, kendi orjinal özelliklerini de barındıran en iyi Dark Souls kopyası olduğunu söyleyebilirim. Bu oyunun başarısı, geliştirici ekibin ileride çok daha güzel işler çıkarabilecek kapasitede olduğunu gösteriyor.

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

MİNİMUM:

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows 7 SP1 or newer
İşlemci: Intel Core i5-4590 or AMD FX 8350
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GTX 970 or AMD Radeon R9 290
Depolama: 12 GB kullanılabilir alan

ÖNERİLEN:

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows 10
İşlemci: Intel Core i7 or AMD Ryzen 7
Bellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GTX 1070 or AMD Radeon RX Vega 56
Depolama: 12 GB kullanılabilir alan

7z0AWK.png

KaynaK

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.