MUSTAFA KEMAL ve BAKARA SURESi

3 Eyl 2006
139
5
İST/ZB
MUSTAFA KEMAL ve BAKARA SURESi

Mustafa Kemal, kurulacak devletin şekli ile ilgili toplumun her
kesiminden insanlarla görüşmeler yaparken sıra, mollalar, şeyhler ve din büyüğü geçinen kişilere gelir.

Mustafa Kemal, bunlara haber göndertip, gelecek hafta kendileriyle bu konuyu görüşeceğini ancak konuşmalarının bir temeli olarak katılacak olan herkesin Bakara suresini 288. ayetine kadar okumalarını rica eder.

Toplantı günü gelip çattığında, Mustafa Kemal kürsüye çıkar ve sorar:

"Arkadaşlar, buraya gelmeden önce hepinizden Bakara suresini 288' inci ayetine kadar okumanızı rica etmiştim.

Kimler okudu Bakara'yi 288'e kadar?"

Salondaki bütün eller istisnasız olarak bu ricayı yerine getirdiklerini
belirtmek için havaya kalkar.

Bunun üzerine Mustafa Kemal sözlerine devam eder:

"Beyler, işte kuracağımız devletin neden din temeline dayanamayacağının açıklaması:

Bakara suresi, yalnızca 286 ayettir."

secret_89

Yeni üye
8 Ağu 2007
3
0
zaten o zamanın din adamları orda belirtilen gibi olmasaydı eminim hala osmanlı devam ederdi

bLoOdLusT1912

Kadim Üye
1 Ağu 2007
5,470
41
süper bi ders vermiş valla....İşte Atamızın aşırı derece mantıklı oluşunun bi kanıtı daha budur...;)

yyunuss

Üye
27 Eki 2007
198
0
Onu sevmeyen bazıları her ne kadar kötülemeye çalışsa da, TÜRK milletinin atasıdır kendisi bunu böyle bilsinler unutturamazlar bize onu...

d3xt3r

Katılımcı Üye
19 Ağu 2008
922
0
uzayda bir yerde
Abi bu nasıl kapaktır Atanın yanına gidiyorsun din adamı diye nasıl kandırmaya yalakalık yapmaya yeltenirsin super bi kapak be olsam intihar ederdim . Agzına saglık ATAM!

mafia24

Yeni üye
28 Ara 2007
4
0
İyide beyler bakara suresi 288 değil 286 ayet dir bu ne iş anlamadım yani gerisini siz düşünün

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.