Nasıl anonim kalınır? Nasıl önlem alıyorsunuz?

GECEYARASA

Üye
4 Eyl 2022
144
89
Ottoman
Merhaba değerli Türk Hack Team üyeleri

Yeni başlayan arkadaşlarımız için yorumlar
kısmında nasıl gizli kalnır nasıl önlemler alıyorsunuz ne tavsiye ediyorsunuz?

Anlatmak yerine işi yapanlardan direkt kendi önlemlerini öğrenmeniz için böyle bir şekilde konu açmak istedim

Çeneyi kapatmak ilk kural,
Güvenilir vds ve sanal bilgiyarlar kullanın bunlar en basitleri

icehead

Uzman üye
19 Şub 2022
1,137
833
Çeneyi kapatmak ilk kural,
Güvenilir vds ve sanal bilgiyarlar kullanmak.
çene kapatmak okay da vds veya sanal makina güvenilmez.
size tavsiyem gizli bir iş yapıyorsanız yazı tarzınızı,konuşmanızı,el yazınızı,hareketlerinizi,ekran boyutunuzu değiştirin. bilgisayarı boot live kullanın, hiçbir dosya indirmeyin ve vpn kullanın.
yanlız vpn konusunda devletten saklanamazsınız.
diğer bildiklerimi de söylemem neden kendimi ifşa edeyim ki?
ülke de zaten telefon numaraları ve kimlikler leak olmuş telefona ihtiyaç olursada alın databaseden leakı başka isimler ile gezin zaten telefon sorgulamada kullandığınız isim çıkar :giggle:

Son düzenleme:

Daeky

Uzman üye
16 Nis 2022
1,143
966
23
BJK
Basit Önlemler =

1-Tor Network

2- Sağlam VPN

3- Virtual Machine

4- Mac Adres changing

5- illegal işleri farklı bir wifi üzerinden gerçekleştirmek

6 - tüm eylemlerin dışında-sonrasında internete gerek duyulmayan zamanlarda makinayı Full offline moda almak(wlansvc off)

7-sosyal medyadan tamamiyle uzak durmak

8-spoof mail-numara

Gibi yöntemler vs..

The VODKA

Uzman üye
8 Haz 2022
1,292
900
ANKARA
hiçbir önlem almadan bam güm giriyoruz
images

Msq

Yeni üye
14 Şub 2022
49
16
çene kapatmak okay da vds veya sanal makina güvenilmez.
size tavsiyem gizli bir iş yapıyorsanız yazı tarzınızı,konuşmanızı,el yazınızı,hareketlerinizi,ekran boyutunuzu değiştirin. bilgisayarı boot live kullanın, hiçbir dosya indirmeyin ve vpn kullanın.
yanlız vpn konusunda devletten saklanamazsınız.
diğer bildiklerimi de söylemem neden kendimi ifşa edeyim ki?
ülke de zaten telefon numaraları ve kimlikler leak olmuş telefona ihtiyaç olursada alın databaseden leakı başka isimler ile gezin zaten telefon sorgulamada kullandığınız isim çıkar :giggle:
Dediklerine katılıyorum fakat şöyle bir kaç düşüncelerimi aktarmak isterim. İnternet ortamında asla gizli kalamazsınız. Gizlilik dediğimiz olay şudur bir yabancı siteye saldırdın ve bir şekilde public ip bıraktın. Public ip üzerinden bağlantı kurulan ülke ile iletişime geçilir ve bu kişinin durumuna izah eder ve kimlik bilgilerini ister. İletişime geçtiği ülkede bunun gizlilik koşulların çerçevesinde söylemez fakat Burada işi için eğer çoçuk kavramı girerse, pedofil gibi söylemler girerse o uluslararası dönmeyen adli çarklar kendini bambaşka yere bırakır. Her zaman bana söylenen şudur. Devlet sitesine saldırmadığın sürece Anonimsin ama tabikide özellikle Ücretli bir VPN kullanımı şart. Umarım kendimi ifade edebilmişimdir.

icehead

Uzman üye
19 Şub 2022
1,137
833
Dediklerine katılıyorum fakat şöyle bir kaç düşüncelerimi aktarmak isterim. İnternet ortamında asla gizli kalamazsınız. Gizlilik dediğimiz olay şudur bir yabancı siteye saldırdın ve bir şekilde public ip bıraktın. Public ip üzerinden bağlantı kurulan ülke ile iletişime geçilir ve bu kişinin durumuna izah eder ve kimlik bilgilerini ister. İletişime geçtiği ülkede bunun gizlilik koşulların çerçevesinde söylemez fakat Burada işi için eğer çoçuk kavramı girerse, pedofil gibi söylemler girerse o uluslararası dönmeyen adli çarklar kendini bambaşka yere bırakır. Her zaman bana söylenen şudur. Devlet sitesine saldırmadığın sürece Anonimsin ama tabikide özellikle Ücretli bir VPN kullanımı şart. Umarım kendimi ifade edebilmişimdir.
Dediklerine katılıyorum ama bizim polise instagram dahi İP adresi vermiyor sadece pedofili suçlaması varsa ve deliller sabit ise veri paylaşıyor.
bunu da TR'nin demokrasi ile değil de polis devleti ile yönetildiğini düşündükleri için yapıyorlar diğer avrupa birliği ülkeleri ile her türlü dinleme ve izlemeye yardım ederler :)

• Beğen
Tepkiler: Msq

Eagleweb

Kıdemli Üye
8 May 2021
2,120
1,151
localhost/e8
Merhaba,
Tam Anlamıyla Anonim'lik Mümkün değil bunu değil siz veya ben Devletler Bile yapamıyor ama %90 oranında Yapılan Teknik Ve Teknikler Şunlardır ;

Öncelikle kendinize ait bir vpn sistemine sahip olmanız lazım onun haricinde alacağınız tüm VPN'ler devlet ile bilgi paylaşmak zorundadır,
Mümkün olduğu kadar lisanslı yazılımlara sahip olun tercihen Macos veya Kali, sanal makina ile illegal faaliyetlerde bulunmayın çünkü her sanal bilgisayara uzaktan bağlanılabiliyor, son olarak Yaptıklarınızı veya yapacaklarınızı hiçbir yerde söylemeyin veya yazmayın.

Bazı Arkadaşlarımız THT Bile girerken vpn ile giriyor nedeni ise şuymuş : "Yav İP Adresim bilinmesin " sevgili arkadaşlar THT Bir xenfero yazılımı vardır yani anlayacağınız vpn'le bağlansanız bile Real ip bilinmekte

Saygılarımla EAGLEWEB

SP

Kıdemli Üye
29 Eki 2018
2,690
559
vDs
kEnDine aİt VPn
SoCkS - PrOXY
saNAl mAKiNe
MaC dEĞişTiriCi
FArkLI wi-fi

sanalın godu da olsanız illegalin kralı da olsanız eninde sonunda aras kargo gelir alır gider. gidin keşfedilmemiş bir toprakta bağımsızlığınızı ilan edin kendinize özel ülke ve sistem kurun ülkedeki tek kişi siz olacağınız için belki öyle anonim olursunuz.

Son düzenleme:

icehead

Uzman üye
19 Şub 2022
1,137
833
vDs
kEnDine aİt VPn
SoCkS - PrOXY
saNAl mAKiNe
MaC dEĞişTiriCi
FArkLI wi-fi

sanalın godu da olsanız illegalin kralı da olsanız eninde sonunda aras kargo gelir alır gider. gidin keşfedilmemiş bir toprakta bağımsızlığınızı ilan edin kendinize özel ülke ve sistem kurun ülkedeki tek kişi siz olacağınız için belki öyle anonim olursunuz.
bizim polis daha mafya babasını alamıyor bizimi alacak :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

25 Mar 2019
71
19
ip ve mac değiştirmek bunların başında gelenlerdir. İp değiştirme konusunda güvenlir bir vpn kullanmak her ne kadar yararlı olsa da devletten bu yöntem ile tam anlamı ile saklanamazsınız. Vpn'lerde yasal süreçler dilekçe benzeri yollar ile işlenmekte olup çoğu zaman bilgileriniz bulunabiliyor. Bu yüzden vpn kullanmak yerine torghost tarzı ip değiştirme tooları kullanmak daha yararlı olur diye düşünüyorum.Eğer programlama bilginiz varsa bu tooları hazır kullanmak yerine kendiniz yaparsanız çok daha faydalı olacaktır lakin ilk aşama için hazır ip değiştirme tooları da iş görecektir.

BeoWulf007

Kıdemli Üye
19 Haz 2013
2,760
506
24
Praise The Fool
Bazı Arkadaşlarımız THT Bile girerken vpn ile giriyor nedeni ise şuymuş : "Yav İP Adresim bilinmesin " sevgili arkadaşlar THT Bir xenfero yazılımı vardır yani anlayacağınız vpn'le bağlansanız bile Real ip bilinmekte
Ne alakası var? Tamam THT'ye gireken IP saklamak gereksiz eyvallah da xenforo'dan falan bahsetmişsin ne alaka? vbulletin vb forum sistemi bunlar senin gerçek ip'ni nasıl görecek? VPN'le girersen IP'in gizli kalır. Bunu bir forum sistemine bağlamak çok gereksiz, eğer bir yöntemi varsa her site yapabilir bunu ancak yok. Tarayıcı parmak izi vb konularla da ancak bir profil oluşturur ama gerçek ip hâlâ muamma.
ip ve mac değiştirmek bunların başında gelenlerdir. İp değiştirme konusunda güvenlir bir vpn kullanmak her ne kadar yararlı olsa da devletten bu yöntem ile tam anlamı ile saklanamazsınız. Vpn'lerde yasal süreçler dilekçe benzeri yollar ile işlenmekte olup çoğu zaman bilgileriniz bulunabiliyor. Bu yüzden vpn kullanmak yerine torghost tarzı ip değiştirme tooları kullanmak daha yararlı olur diye düşünüyorum.Eğer programlama bilginiz varsa bu tooları hazır kullanmak yerine kendiniz yaparsanız çok daha faydalı olacaktır lakin ilk aşama için hazır ip değiştirme tooları da iş görecektir.
MAC adresi LAN'dan dışarı çıkmaz, MAC sadece LAN içi iletişimde kullanılır. Kendi evinde, internette gezinirken anonimlik için MAC değiştirmenin bir anlamı yok, eğer bir kurumun, kişinin yani sana ait olmayan bir internet adresine bağlandıysan o zaman bunu unutma. Çoğu halka açık yerler log tutması gerektiğini bilmez ama güvenlik şart.

Son düzenleme:
25 Mar 2019
71
19
Kendi sistemin kendi internetin bunlara bağlı durumlarda elbette maç değiştirmek gerekmez lâkin en basitinden bir örnek vermek gerekirse bir kafede oturup çay kahve içerken aynı zaman da da bir kurum veya şahıs hakkında bilgi toplamak istersen eğer bunu kullanmalısın çoğu kişi bilmiyor diyip bu tür bir önlemi almamak hata olur diye düşünüyorum son söylediğin gibi her ne olursa olsun her şeyden önce güvenlik şart

BeoWulf007

Kıdemli Üye
19 Haz 2013
2,760
506
24
Praise The Fool
Kendi sistemin kendi internetin bunlara bağlı durumlarda elbette maç değiştirmek gerekmez lâkin en basitinden bir örnek vermek gerekirse bir kafede oturup çay kahve içerken aynı zaman da da bir kurum veya şahıs hakkında bilgi toplamak istersen eğer bunu kullanmalısın çoğu kişi bilmiyor diyip bu tür bir önlemi almamak hata olur diye düşünüyorum son söylediğin gibi her ne olursa olsun her şeyden önce güvenlik şart
Ya evet zaten dedim halka açık veya kapalı da olsa sana ait olmayan bir ağ'da zaten değiştir bunu yapmadığı için mac'i loga düşen ve yakalanan insanlar var biliyorum. Yalnız ben şey bakış açısına karşıyım; "siz değiştirin bir ara lazım olur". Böyle bir yere varılmaz, bak sen durumun farkındasın ve ne zaman açıp kapatmaman gerektiğini biliyorsun demek ki az çok sistemi biliyorsun heh işte bence herkes bilmeli. Neyi neden yaptığını ne zaman yapman gerektiğini bilmiyorsan o iş sakat. İnsanlara o yüzden tavsiye verirken MAC değiştirmen gerekir demek yerine Network öğren kardeşim demeyi tercih ediyorum.

25 Mar 2019
71
19
Evet Network bilgisi bu konuda en önemli konu. Bu form konusunda olduğu gibi bu tür konularda açıklama yaparken kendimi geliştirmeye çalışacağım. Senin de ifade ettiğin gibi siz yapın lazım olur mantığı bence de çok yanlış bir davranış neyi ne zaman neden yapacağını bilmiyorsan eğer önce bu konuları öğrenmek hangi durumu ne zaman yapacağını bilmek öncelikli olmalı

Ya evet zaten dedim halka açık veya kapalı da olsa sana ait olmayan bir ağ'da zaten değiştir bunu yapmadığı için mac'i loga düşen ve yakalanan insanlar var biliyorum. Yalnız ben şey bakış açısına karşıyım; "siz değiştirin bir ara lazım olur". Böyle bir yere varılmaz, bak sen durumun farkındasın ve ne zaman açıp kapatmaman gerektiğini biliyorsun demek ki az çok sistemi biliyorsun heh işte bence herkes bilmeli. Neyi neden yaptığını ne zaman yapman gerektiğini bilmiyorsan o iş sakat. İnsanlara o yüzden tavsiye verirken MAC değiştirmen gerekir demek yerine Network öğren kardeşim demeyi tercih ediyorum.
Evet Network bilgisi bu konuda en önemli konu. Bu form konusunda olduğu gibi bu tür konularda açıklama yaparken kendimi geliştirmeye çalışacağım. Senin de ifade ettiğin gibi siz yapın lazım olur mantığı bence de çok yanlış bir davranış neyi ne zaman neden yapacağını bilmiyorsan eğer önce bu konuları öğrenmek hangi durumu ne zaman yapacağını bilmek öncelikli olmalı

siberkutuphane

Yeni üye
25 Eki 2022
27
10
root㉿kali
Basit Önlemler =

1-Tor Network

2- Sağlam VPN

3- Virtual Machine

4- Mac Adres changing

5- illegal işleri farklı bir wifi üzerinden gerçekleştirmek

6 - tüm eylemlerin dışında-sonrasında internete gerek duyulmayan zamanlarda makinayı Full offline moda almak(wlansvc off)

7-sosyal medyadan tamamiyle uzak durmak

8-spoof mail-numara

Gibi yöntemler vs..
Merhabalar beyefendi,

Merakımdan soruyorum da gerçekten verilerini HİÇ BİR şekilde(siber suçlar, kişiselleştirilmiş reklamlar vb) satmayan bir VPN var mı? Yıllardır ara sıra internette arayıp cevabını daha henüz bulamadığım bir konudur. Ancak tavsiye verirseniz çok memnun kalırım. Şimdiden teşekkür ederim ^_^

25 Mar 2019
71
19
Merhabalar beyefendi,

Merakımdan soruyorum da gerçekten verilerini HİÇ BİR şekilde(siber suçlar, kişiselleştirilmiş reklamlar vb) satmayan bir VPN var mı? Yıllardır ara sıra internette arayıp cevabını daha henüz bulamadığım bir konudur. Ancak tavsiye verirseniz çok memnun kalırım. Şimdiden teşekkür ederim ^_^
internet ortamında %100 güvenlik veya %100 anonimlik diye bir şey yoktur. Bu nedenden dolayı hiç bir bilgi satmayan veya vermeyen bir kuruluş yoktur diye tahmin ediyorum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.