Neden insanların 7 ceddine söveriz

OnLy

Emektar
26 Ara 2005
837
33
Ötüken
Bayan olsun erkek olsun birine çok kızdığımızda malum kişinin anasına babasına diye başlarız ve 7 ceddine yani 7 atasına kadar gideriz. peki neden 7 olduğunu hiç düşündünüz mü? 7 ceddin biz türkler için ne kadar önemli olabileceğini tahmin ettiniz mi?
eski çağlarda* ana yurdumuz orta asyada atalarımız* evlilik müessesine evlenecekler açısından ayrı bir önem vermektedirler. evlenecek çiftin her ikisinin de http://turkhackteam.org/ babası* büyükbabası* onun babası… diye giden 7 atasından herhangi birinin aynı şahıs olmamamsına özellikle dikkat edilirdi. (her ikisine 7 atası saydırılır* herkes de bunu bilmek zorundaydı). bu kadar önemli olan konu ise; ayrı ayrı atalardan gelenleri başgöz ederek kanın değişimini sağlamaları(bir nevi tazelenmeleri) ve gelecek nesillerin daha sağlıklı* zeki ve nitelikli bir toplum olabilmlerini sağlamaktı.
günümüzde bilim adamlarının kan tazelenmesinin ne kadar doğru ve faydalı olduğunu tespit ettiklerini düşündüğümüzde atalarımızın daha o zamanlar ne kadar mantıklı düşündüklerini söyleyebiliriz.
 

3333

Emektar
27 Ara 2005
3,212
45
Little Town.
Walla eskiler ne yaptılarsa doğrudur kesin bi problem olmuştur ki böle bi yönteme başwurmuşlardır.
 

umit_

Yeni üye
11 Kas 2006
1
0
ilgi çekici bi konu taşekkürü hakettin:D
ID:SAMİX_
LWL:58
MAGE
MAGE OLMAK AYRICALIKTIR

BİR GÜNDE KRAL OLMADIK
BİRGÜNDE TAHTTAN İNMEYİZZ

 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.