Network Adress Translation-ağ Adres Çevirisi(nat)

MEMO_baba

Uzman üye
6 Kas 2009
1,019
28
Saygılarımla:

Nat: NAT kavramı, bir döngü olarak anlayabiliriz,bir IP Adresinin başka IP Adresi olmasıdır NAT. Geniş Kapsamlı Açıklayacak olursak:

İnternette kullanıcı başına bir adet IP adresi atar lakin her geçen gün internet kullanan kullanıcı arttığı için karşılayamaz durumda olur, IPv4'ün iki katı olan IPv6 Vardır, IPv6, IPv4'ün 2(iki katıdır).
NAT'ın ne alakası var diyebilirsiniz haklısınız hemen açıklayayım: NAT Ipv4 ve IPv6 2(iki) adet IP Kullanıyorken modemi açıp kapattığımızda IP Adreslerinin değişmesini sağlar.

NAT Çeşitleri:
İki çeşit NAT çeşidi bulunmaktadır. Bunlar;
.Static NAT
.Dynamic NAT

STATİC NAT(Sabit) NAT:

Static NAT(Sabit) ile IP Adreslerimiz eşlenmektedir.

Dynamic NAT(Değişken):
Dynamic NAT(Değiken) ile Baştaki 1 adet IP Ataması olayıdır, Bu NAT'ta farklı birer IP Adresleri atar.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.