ÖBA Otomatik Oynatıcı v1.3.5

Mehmet_22

Yeni üye
27 Tem 2022
18
16
Yenilikler
  • Windows 7 desteği eklendi.
  • Arayüzün performansı arttırıldı.
  • Otomatik tıklama mekanizmasının kaynak kodları düzenlendi.
  • Kurulum programının kodları düzenlendi.
  • Log sistemi eklendi.

Programın Windows 7'de çalışmamasının sebebi programın yeni Windows sürümlerinde bulunan Universal CRT kütüphanelerinin bulunmamasıydı ve Python 3.10'un Windows 7'yi desteklememesiydi. Sorunu çözmek için Python 3.7 pyinstaller'ını kullanarak Universal CRT kütüphanelerini dahil ederek programı yeniden oluşturdum.
Programı geliştirmem yavaş sürüyor, maalesef çoğu zaman müsait olamıyorum. Programın gene v1.4 sürümünü çıkaracağım ancak yeni eğitim videosu gelmediği sürece programı v1.4 sürümünden ileri götürmeyi düşünmüyorum.
Geri bildirimleriniz çok önemli, ayrıca programı beğendiyseniz repository'i yıldızlayabilirsiniz.

Virustotal hakkında konuşacak olursam, programın virüs olarak algılanmasının iki sebebi var: Birincisi programın self extracting archive olması, ikincisi ise pyinstaller ile çalıştırılabilir dosyaya çevrilmesi. Antivirüsler genel olarak SFX arşivlerinden pek haz etmezler. Bu yüzden de sıkıntı çıkarması normal olacaktır. Ayrıca pyinstaller ile çevrilen uygulamanın bazen pozitif bulunmasının sebebi ise tamamen imzasal. Çünkü çoğu RAT dediğimiz zararlı yazılımlar da pyinstaller kullanılarak çevrildiği için antivirüsler böyle yanlış bir kanıda bulunabiliyorlar. Ha eğer bu kadar açıklamadan sonra riske atmak istemiyorsanız src/main.py dosyasını 32 Bit Python 3.7.0 sürümünün pyinstaller'ını upx X86 ile çalıştırılabilir dosyaya çevirip kendi bundle ettiğiniz programı kendiniz çalıştırabilirsiniz.

GitHub

Virustotal

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.