[ÖDEV] algoritma yazma

Redlion2

Katılımcı Üye
3 Haz 2017
526
0
arkadaşlar ben meslek lisesinde okuyorum bilişim ve teknoloji bölümündeyin 10.sınıf bilgisayar hocası bize bikaç şeyin algoritmasını yazmamızı istedi nasıl yazıcamı tam bilmiyorum yardımcı olabilirseniz ne mutlu bana:D

SORULAR:

1.çamaşır makinasında kirli çamaşırları yıkama

2.bulaşık yıkama

3.menemen yapma

4.makarna yapma

arkadaşlar şaka değil hoca gerçekten bunların algoritmasını istedi ben tam algoritma yazmasını bilemiyorum nasıl yapıcamı anlatırsanızda olur ama bikaç tanesini yapın...

Son düzenleme:

balbazar35

Üye
30 Eyl 2017
96
0
İzmir
Algoritma yapacağın programın düzenli halinda yapılış şekili diye biliyorum yani pek fazla birsey bilmiyorum 3 5 yardımım olabilir belki şoyle düşün
1)int a = 5; (Programa a 'yı tanımladın ve a'nın değerinin 5 olduğunu tanımladın)
2)int b = 5; (Aynı şekilde tanımlama)
3)int c = a+b;(C'yi tanimlayıp c 'nin içinde a ile b'yi toplayıp c'nin içine attın yani a ile b'nin toplamını c'ye attın c yi yazdirdiginda 10 çıkıçak
Örnek;
1)Domates,soğan,biberi aldım
2)Domatesi vb yıkadım
3)Domatesi kestim
4)soğanı kestim
5)Biberi kestim
6)tavaya attım
7)Menemen oldu 🤣🤣

Redlion2

Katılımcı Üye
3 Haz 2017
526
0
Algoritma yapacağın programın düzenli halinda yapılış şekili diye biliyorum yani pek fazla birsey bilmiyorum 3 5 yardımım olabilir belki şoyle düşün
1)int a = 5; (Programa a 'yı tanımladın ve a'nın değerinin 5 olduğunu tanımladın)
2)int b = 5; (Aynı şekilde tanımlama)
3)int c = a+b;(C'yi tanimlayıp c 'nin içinde a ile b'yi toplayıp c'nin içine attın yani a ile b'nin toplamını c'ye attın c yi yazdirdiginda 10 çıkıçak
Örnek;
1)Domates,soğan,biberi aldım
2)Domatesi vb yıkadım
3)Domatesi kestim
4)soğanı kestim
5)Biberi kestim
6)tavaya attım
7)Menemen oldu 🤣🤣
:RpS_ohmy::RpS_ohmy::RpS_ohmy:eeeee yani örnekler doğrumu peki:D

lawliet0000000

Katılımcı Üye
19 Ağu 2017
493
2
Belirsiz.
Bu video konuyu kavramanda yardımcı olabilir.
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=40Ip2UkpJDc&list=PLKnjBHu2xXNNiJdlhiEl_RMkK0PbJ1_DB[/ame]

Son düzenleme:

balbazar35

Üye
30 Eyl 2017
96
0
İzmir
Kardeş örnekler doğru yazdığım orneklere göre digerlerinide yaparsan sonuç alırsın çok az ihtimalle yanlış diyebilir sanmıyorumda hiçbirşey yapmamaktansa buda iyidir fakat senin algoritmayı kavraman lazım defalarca taniminı okuyup algoritma yazman lazım öğrendigin kodlari evde tekrar etmen lazım çok tekrar lazim 11. sınıfa geçtiğinde çok lazim olucak

resatsiber

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
459
0
/nasa.php
çamaşır makinasında kirli çamaşırları yıkama

1.adım : kirli çamaşırları topladım
2.adım : makinayı açtım
3.adım : çamaşırları makinaya koydum
4.adım : makinanın derecesini ayarladım
5.adım : makinayı çalıştırdım

kardeşim algoritmanın amacı adım adım uygulamak bu yazdığım cevaptan tam emin değilim ama bi kaç adımın doğru olduğunu tahmin ediyorum.

Zeref

Uzman üye
13 Nis 2014
1,960
2
fy
Bu sorulari geneel gecer bir cevabi yoktur hocan sebin konuyu anlaman icin vermis bunu elinden geldigince detayli bir sekilde yazmaya calis cok basit bir sey aslinda

resatsiber

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
459
0
/nasa.php
kardeşim algoritma kolay bi konu aslında, derste hocayı dikkatlice dinle eminim anlarsın ama hocanızın size verdiği ödev karışık biraz. bunu ev işlerinden iyi anlayan biri adımlarını doğru yapar anca bence :)

vatansever001

Katılımcı Üye
14 Tem 2012
992
0
2 arkadaş doğru cevap vermiş hocanın istedikleri aynen böyle olmalı merak etme
Algoritma bir işi yapmanın adımları demektir.Mesala facebook hesap açma botu yapacaksın
Bot önce ad bölümüne ismi soyad bölümüne soyadı sonra maili falan yazıp hesabı kurmalı o şekil

Örnek : Bulaşık yıkama algoritması şöyle olmalı :

1.Kirli bulaşıkları gözlemledim
2.Kirli bulaşıkları bir yerde örnek bir sepette topladım
3.Eğer Bulaşıkları Elde yıkayacaksan 4.adımdan devam et Bulaşık Makinası varsa 11.adıma geç
4.Suyu açtım
5.Deterjanı bulaşık eldiveninde köpürttüm
6.Bulaşıkları deterjanladım
7.Bulaşıkları teker teker suya tuttum ve duruladım
8.Bulaşıkları temiz sepet bölümüne koydum
9.Ellerimde kalan deterjanları yıkadım
10.Musluğu kapattım
11.Biriken ve topladığım bulaşıkları makinaya koymak için makinanın kapağını açtım
12.Bütün bulaşıkları sırasıyla dizdim
13.Bulaşık makinasının kapağını kapattım
14.Bulaşık makinasının ayarlarını yaparak yıkamaya başlattım
15.1 Saat bekledim (Makina sistemine göre)
16.Bulaşık yıkaması bitti.
17.Artık temizlenmiş bulaşıkları yerine koydum

Rootcourage

Uzman üye
14 Mar 2017
1,712
1
Kardeş örnekler doğru yazdığım orneklere göre digerlerinide yaparsan sonuç alırsın çok az ihtimalle yanlış diyebilir sanmıyorumda hiçbirşey yapmamaktansa buda iyidir fakat senin algoritmayı kavraman lazım defalarca taniminı okuyup algoritma yazman lazım öğrendigin kodlari evde tekrar etmen lazım çok tekrar lazim 11. sınıfa geçtiğinde çok lazim olucak

Katılıyorum arkadaşın verdiği örneklerde güzel

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.