Ödev için tasarım ve tavsiye tasarımcılar hayal gücü yüksek olanlar konuya

Cheno

Uzman üye
3 Haz 2017
1,347
1
Neredenmi?
Sa arkadaşlar bir ödevim var elimde mekanları cennet olsun 4 şehidimizin ismi var
Bu şehitlerin fotoğraflarını ve bilgilerini fotoğraftaki gibi fonkartonuna yerleştiricem ve ortayda Türk bayrağı yerleştirmem gerekiyor

A14Qjv.png

bu şekil olucakmış ama siz farklı fikirlerinizde söyleyin

Ancak ben biraz daha farklı birşeyler yapmak istiyorum

Ve birde office word indirdim ancak fon kartonu boyutlarını vs. bilmiyorum yani örneğin çıkartıcağım resimler fon kartonuna sığmazsa sıkıntı olur sıkıntısız nasıl yapabilirim

Not grafik tasarım bilgim var farklı fikirlerle farklı şeyler yapabilirim elimden geldiğince :)

birde şöyle bir yazı buldum hoşuma gitti bunuda kullanabilirim bir şekilde

”Vatan için yaşayıp öldünüz; Siz toprağa değil, kalplere gömüldünüz.”

Moderatör tarafında düzenlendi:

xavier eckert

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
16 Tem 2016
1,636
286
Öncelikle merhaba
bilgisayardan fon kartonu boyutunda çıkaramazsanız fon kartonunun boyutu büyüktür.
Önce kartona bak ve nasıl resimleri koyabilirim diye hayal et. Sonra resimleri çıkar fakat tahminimce hepsi bir A4 Kağıdını kaplayacak şekilde hazırla. Tabi fon kartonu yarım mı tam mı ona göre değişir.
Yazının da çıktısı alıp kes yapıştır yaparsın. Çok zor bir şey değil ama yaptıklarını beğenmen için önceden her şeyi düşünüp ona göre önlemini almalısın

R4V3N

Adanmış Üye
3 Tem 2016
6,251
38
25
Kocaeli
Bir matbaaya git. Onunla konuş, anlaş. De ki bayağı büyük bir tasarım çıkarmak istiyorum. Ödevim var. Tarif et işte. Ben hazır halde getireceğim. Sadece 1 baskısı ne kadara olur de ve fiyat al. Sonra burada güzel tasarım ayarlayalım. Arkaplanda full Türk bayrağı olur hafif opak. Yine şehitlerimizin resimleri ve adı. Daha güzel bir ödevin olabilir. Onu direk mukavvaya yapıştırır, verirsin.

Cheno

Uzman üye
3 Haz 2017
1,347
1
Neredenmi?
Bir matbaaya git. Onunla konuş, anlaş. De ki bayağı büyük bir tasarım çıkarmak istiyorum. Ödevim var. Tarif et işte. Ben hazır halde getireceğim. Sadece 1 baskısı ne kadara olur de ve fiyat al. Sonra burada güzel tasarım ayarlayalım. Arkaplanda full Türk bayrağı olur hafif opak. Yine şehitlerimizin resimleri ve adı. Daha güzel bir ödevin olabilir. Onu direk mukavvaya yapıştırır, verirsin.

Hocam matbaa diye bahsettiğiniz yere ne gittim nede bir işim oldu

Postunuzu tekrar okudum matbaaya malzeme götürdüğümde fikir ve yapım aşamasında yardımcımı olucak? R4V3N

Son düzenleme:

R4V3N

Adanmış Üye
3 Tem 2016
6,251
38
25
Kocaeli
Fikir veya yapımda yardımcı olmak değil. Şöyle düşün. Büyük boyutta tam ödevlik tek tasarım hazırladık diyelim. Flash'a atıp, gidip birine yalvar yakar anlaşacaksın. Detayını yukarıda verdiğim gibi..

Cheno

Uzman üye
3 Haz 2017
1,347
1
Neredenmi?
Fikir veya yapımda yardımcı olmak değil. Şöyle düşün. Büyük boyutta tam ödevlik tek tasarım hazırladık diyelim. Flash'a atıp, gidip birine yalvar yakar anlaşacaksın. Detayını yukarıda verdiğim gibi..

Anladım yani ödevi pc den hazırlayıp kırtasiye gibi küçük boyutlu çıktılar veren yazıcıların olduğu yere değilde daha büyük boyutta çıktı verebilecek yazıcıların olduğu bir yerden çıkartıcam

Mantıklı matbaa nerede var bilmiyorum ancak motor araba vs. taşıtlara büyük boyutlarda yazı çıkarıp yapıştıran bir yer var

Tasarım yapabilirim grafik bilgim var ancak yapıcağım tasarımın boyutları ne kadar olmalı?
Şurdan bahsediyorum
http://prntscr.com/j645g1
R4V3N

Son düzenleme:

R4V3N

Adanmış Üye
3 Tem 2016
6,251
38
25
Kocaeli
3500 x 5500 boyutları bence ideal.

Resim boyutları yanlamasına 1240 x 1754 boyutundan hesapladım.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.