Ofis için alacağım PC sistem özellikleri yeterli midir?

MercyEx

Üye
8 Nis 2021
69
8
Bursa
Merhabalar,

Ofis için PC almaya karar verdim özellikleri parasına göre iyimi ve ne kadar gider.

Turbox ATM9917762 Intel Core i5 650 Turbo 3.46GHz 8GB 240GB SSD Freedos Ofis Bilgisayar / Fiyatı 1500 tl

-----

Turbox ATM9918015 Intel Core i3 530 4GB 120GB SSD Freedos Ofis Bilgisayar/ buda 1000 TL

ѕeleɴια

Kıdemli Üye
18 May 2018
2,620
904
ZYZZ
Aman aman diyim dikkat et. İşlemci nesli birinci nesil en eski nesil. Ve turbox markanın bu tarz birinci nesil işlemcili bilgisayarlarının powerları çok fazla dandik oluyor ve sürekli bozuluyor çevremde kullanan oldu İnternetde de araştırırsan görürsün.
Evet fiyatı düşük sonuçta 1500tl bilgisayardan yüksek sistem bekleyemezsin.
İzoly markası var turbox gibi onun son nesil işlemcili bilgisayarlarıda var. Dolar çok arttı 1 ay önce 4k olan bilgisayar şuan 6k.
Turboxun son nesil satan var mı bilmiyorum ama genelde eski nesil satıyorlar. İçindeki parçalar 2008 yılından kalma parçalar. Yinede sen bilirsin.

Şuan bu i5 işlemci görünüyor ama 1.nesil ve i3in 10100F 10.nesiline bile denk değil. İntel peintum gibi çalışır.

Son düzenleme:

MercyEx

Üye
8 Nis 2021
69
8
Bursa
@ѕeleɴια bu mübarek Ramazan ayında alalım dedik, en azından formlara falan girsem yine yeterli olur. Az çok program kodlamayı öğrensem kâr kârdır. Androidde malesef pek katkı sağlamıyor.

ѕeleɴια

Kıdemli Üye
18 May 2018
2,620
904
ZYZZ
@ѕeleɴια bu mübarek Ramazan ayında alalım dedik, en azından formlara falan girsem yine yeterli olur. Az çok program kodlamayı öğrensem kâr kârdır. Androidde malesef pek katkı sağlamıyor.
Dediğim gibi çok fazla bozulur. Ayrıca bu marka müşteri memnuyeti sıfır. Bilgisayarın mı bozuldu, bana ne modunda olan satıcılar.
Programlama kodlama için de yeterli olacağını düşünmüyorum. Biraz bütçeni zorla kendin topla.

masonz

Uzman üye
12 Ocak 2021
1,283
221
Tek Başına Bir Teşkilat
Merhaba 1500 tl veya 1000 tl yede alacağın bilgisayardan fazla birşey bekleyemeyiz en ucuz
3100 tl den başlıyor bütçeni biriktir güzel bir sistem al yada topla

GhostWins

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
539
575
Merhaba, ne için kullanıcağınıza bağlı değişir sistem özellikleri.

10 Ara 2017
157
0
İstanbul
dostum bu adamlar dolandırıcı ancak aldığın bilgisayarı getirmeme veya eksik parça vb değil. sattığı parçaların edeceği para 500 tlyi geçmez geçse bile seni internette bile takılmadan gezdirecek bir pc değil. adamlar bilgisayar satma adı altında nitelikli dolandırıcılığın allahını yapıyorlar. bu bütçe ile 1150 pin bir sistem toplayabilirsin sisteme i5 4690 veya zorlayıp 4. nesil bir i7 takabilirsin. şuan çıkan işlemciler ile yarışırlar 400-500 tlye bulunabilirler iyi araştırırsan.

Julifer

Yeni üye
13 Nis 2021
5
0
Dostum bu turbox markasından alma içindeki anakart işlemci ekran kartı genelde ikinci el oluyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.