Olay filmin şaşırtan replikleri..!

TheCylient

Üye
12 Ocak 2006
218
1
İlk üç günde elde ettiği 1 milyon seyirci sayısıyla "G.O.R.A"yı geride bırakan "Kurtlar Vadisi Irak" filmi, sadece ’çuval hadisesi’nin rövanşının alınmasından ibaret değil. Filmdeki repliklerde Irak Savaşı ve Ortadoğu sorununa dair çarpıcı sözler yer alıyor.

Türkmenlerin gidecek yeri yok

Türkmen lider: Dağı Kürtlere, çölü Araplara, petrolü de kendilerine ayırdılar. Bizimse gidecek yerimiz dahi yok! Bizi bağımsız olarak yan yana bile getirmiyor. Toplantıları kendi himayesinde yapıyor.

Polat Alemdar: Yakınlarda toplantınız var mı?

Türkmen lider: Var.

Sabır mücadele etmektir

Şeyh:
Gelene gidene göz kulak ol, istek ve şikáyetlerin çokluğundan bunalıp usanç gösterme, burası senin benim değil, evsizlerin evidir.

Müezzin: Tamam efendim...

Şeyh: Ya Yusuf... Unutma. Sabır, boyun eğmek değil, sabır mücadele etmektir!

Allah mısın ki

Müslüman direnişçi:
Herkesin kafasını teker teker keseceğiz.

Şeyh: Kime özeniyorsunuz? Zalimlere çalışan kuklaları mı taklit edeceksiniz? Peygamberin yapmadığını siz kimden öğrendiniz?

Müslüman direnişçi: Bu adam katillerin uşağı gazeteci. Masum biri değil.

Şeyh: Ne dedin. Sen Allah mısın ki masum olmadığını bileceksin... Siz kendinize bir zalimin yaptığı işi nasıl yakıştırıyorsunuz. Nasıl?

Vuruşma hukuku

(Bu sahneden sonra Şeyh Kerkuki’nin duaları görüntünün üstüne düşer)

Şeyh: ... Ya Rabbi! Sen ki Muhammed Mustafa’ya dahi yenilgi sınavını yaşatansın... Ya Rabbi Ya Rabbi, inandık ve tasdik ettik. Zulmeden biziz Ya Rabbi... Senin yolunda kenetlenmeyip benlik hevesiyle ayrı düştüğümüz ve bölündüğümüz için kendimize zulmettik. Biz bize zulmettiğimiz için düşman da şimdi bize zulmediyor... Bizler gafil olduk, günahkár olduk, mahkum olduk, mağlup olduk. Kur’an ve sünnetin hikmetleriyle uyanmadık, sen bizleri düşmanın saldırılarıyla uyandırdın, şimdi de lütfen Ya Rabbi, bize bu saldırıları defedecek güç ve enerji ver... Ya Rabbi bize barış dini İslam’ı getiren kutlu Peygamberin hürmetine, onun mecbur kalıp savaştığı (harb) zaman titizlikle sadık kaldığı vuruşma (kıtal) hukuk ve ahlakından ayırma Ya Rabbi...

Arap erkekleri neden ölüyor?

Sam:
İsa Mesih’e inanmayıp cennete gitmeyi düşünenleri anlamıyorum.

Yahudi doktor: Yani sen gidiyorsun ben gidemiyorum. Söylediğin şey bu mu?

Sam: İsa ölürken bu dünyayı size bıraktı. Biz onun tarafından seçildik, onun krallığını kurabilmek için.

Yahudi doktor: Buna bir itirazım yok ama benim halkım, Tanrı ile pazarlık yapabilen tek halktır. Benim bildiğim soyum, cenneti kimseye bırakmaz.

Amerikalı asker: Kocan nerede?

Leyla: Cennette.

Amerikalı asker: Arap erkekleri neden ölüyor biliyor musun? Kadınları yüzünden.

Petrolde hakkımız yok mu

Sam: Benim tek bir gayem var, o da Irak’ı bir tutmak. Siz Türklerle ittifaka devam ettiğiniz sürece, siz de Arap dünyasıyla buna devam ettiğiniz sürece, sizin de bağımsız bir Kürt devleti kurma çabalarınız devam ederse bölgede asla barış olmaz.

Arap lider: Ama bize eşit davranmıyorsunuz. Size göre hepimiz teröristiz. Neden düğündeki insanlar terörist ilan edildiler? Sırf havaya ateş açtıkları için mi?

Sam: Hayır, çünkü terörist ve bombacı yetiştirmeye devam ediyorsunuz.

Türkmen lider: Köylerdeki aileler uydurma bahanelerle sistemli bir biçimde göç etmeye zorlanıyorlar.

Sam: Doğru mu bu Ebu Tarık?

Arap lider: Maalesef doğru. Tabii bunun tek bir nedeni var, petrol. Musul ve Kerkük’teki petrol noktalarından teker teker çıkmaya zorlanıyoruz. Petrol, bu topraklardan çıkan bir değerdir. Bunda hakkımız yok mu?

Babil hesaplaşması

(Sam özel odasında mum yakmış İsa peygamberin önünde diz çökmüş dua ediyor)

Sam:
Efendim... Sen yeryüzüne dönmeden önce, kutsal kitapta vaat ettiğin Babil hesaplaşmasını tamamlamamı sağla. Gelecek nesiller Tanrı’nın krallığını inşa edecek kahramanlara minnettarlığını sunarken, dualarında beni anlamaları benim için ne büyük bir şereftir. Aziz Peter Roma’yı terk ettiğinde sen yüce efendimiz ona Quo Vadis demiştin. "Nereye gidiyorsun?" Burası Babil, benim vatanım. Bana nereye gidiyorsun demeyeceksin, sana söz veriyorum. Ben bu topraklarda öleceğim... Kanım vaadedilmiş zamana kadar, yani sen dönene kadar yani vaadedilmiş topraklar bizim olana dek akacak. Vaadedilmiş topraklar bizim olduğunda barış gelecek. Ve barışı sağlayan Tanrı’nın çocuğu olacak..!

kunt

Katılımcı Üye
3 Şub 2006
266
2
Sam : bunca yıl sizi borcla asagaladık ezdik alınmadınızda basınaıza bir cuval gecirincemi alındınız

Polat Alemdar : ben bir türkün basına cuval gercirenin canını okurum

kunt

Katılımcı Üye
3 Şub 2006
266
2
Polat Alemdar : ben siyasi parti lideri degilim diplomat yada askerde deilim ben türküm

Dertli

Yeni üye
30 Ocak 2006
2
0
kunt kardeş sözüne sunu da eklemek ısterım "bir türk dünya ya bedeldir"

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.