Ölüm Hakkında Şaşırtıcı Bilgiler

OnLy

Emektar
26 Ara 2005
836
35
Ötüken
İlk ölüleri toprağa gömme işlemi* İspanya’nın Atapuerca bölgesinde 350 bin yıl öncesine kadar dayanıyor.
Bütün ölümlerin temelinde oksijen eksikliği yatar.
Ölümün ilk üç gününde enzimler yemeğe başladığınız gibi sindirilmeye devam ediyor. Parçalanan hücreler bağırsaklarda yaşayan bakterilerin yemeği oluyor.
ABD’de gömülen cesetler* toprağa her yıl ortalama 3 milyon litre sıvı bırakıyor.
Bİr İsveç şirketi* cesetleri çeşitli kimyasal maddelerle donduruyor. Ceset* bir tüpün içinde 6 ila 12 ay arasında ayrışıyor ve tamamen yok oluyor. Böylece çevreye zarar verilmediğini iddia eden şirket* buna ‘ekolojik defin’ diyor.
Hİndİstan’dakİ Zerdüştler* cesetleri akbabaların yemesi için açık alana atıyor.
İNGİLİZ Kraliçesi Victoria’nın kocası Prens Albert* bornozu ve elinin alçısıyla gömülmek için ısrar etmişti.
Madagaskar’da aileler akrabalarının kemiklerini çıkarıp törenle köyün etrafında dolaştırıyor. Daha sonra da kemikler yeni bir kefene koyulup yeniden gömülüyor. Eski kefen* yeni evlenene veriliyor veya çocuğu olmayanların yataklarına seriliyor.
19′uncu yüzyılda Mısır’da demiryolu inşaatı yapan şirket* mumyaları lokomotiflere yakıt olarak kullandı. Böyle büyük tasaruf yaptılar.
İngİlİz filozof Francis Bacon* tavuğu dondurmak istedi. Tavuğun içini karla dolduran Bacon* soğuktan hastalığa yakalandı. 1926 yılında da zatürreeden hayatını kaybetti.
Embrİyonİk gelişim döneminde organların oluşumunda bazı hücreler ihtihar ediyor. Eğer bazı hücreler ölmeseydi* ördekler gibi taraklı ayaklarla doğardık.
1907 yılında Massachussettsli bir doktor* özel bir ölüm döşeği tasarladı. Sonra da insan vücudunun ölüm anında 21 gram kaybettiğini rapor etti. Bu nedenle ruhun 21 gram tuttuğu varsayılıyor.
ABD’de insanların yüzde 80′i hastanede ölüyor.
ABD’NİN New York kentinde cinayet kurbanından çok intihar eden insan var.
İnsanlIĞIN başlangıçından beri 100 milyar insanın öldüğü sanılıyor.​
 
Son düzenleme:
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.