Online Malware Analiz Siteleri ve Temel Çalışma Yöntemleri

unknown1923

Katılımcı Üye
15 Şub 2021
411
10
CANADA


Merhaba sevgili TÜRKHACKTEAM üyeleri bu gün size vürüs taramaları için kullana bileceğiniz 3 siteyi basit ,kısa ve öz şekilde tanıtacağım.
***VirusTotal***
***Defender Cloud***
***FortiGuard Online Scanner***

**VirusTotal**

Bu bölümden bilgisayarınızda ki dosyalarınızı taraya bilirsiniz.


Bu bölüm de ise bilmediğiniz bir link var ama güvenlimi güvensizmi bilmiyorsunuz.Genelde SİYAH ŞAPKALILAR’ın hacklemek için yaptığı en kolay yollardan birisidir.Burada linke girmeden önce taramasını yaparak güvenliği bir şekilde kendinizi koruya bilirsiniz.


Bu bölüm de ise URL,IP adresi,domain,dosya karması taramasını yapabilirsiniz.Chrome, Firefox ve Microsoft Edge tarayıcılarına uzantı olarak eklene bilmektedir. E-posta yoluyla da tarama yapabilmesi en güzel özelliklerinden birisidir.” [email protected] “gmail adresine yolladığınız dosyaları sizin için tarama yapabiliyor.Hem ücretsiz olması hem de bu kadar özellik sunması bütün kullanıcıların memun etmekte.
****Defender Cloud:

Dosya,URL,IP adresi,domain,karma dosya veya Common Vulnerabilities and Exposures”BİLGİ GÜVENLİĞİ AÇIKLARI” taramaları basit bir şekil de taraması yapılabilmektedir. ****Defender Cloud; yüklediğiniz dosyaları Microsoft, Kaspersky, McAfee ve AVG gibi popüler antivirüs servisleri dâhil 30’un üzerinde antivirüs programlarına taratarak bizlere sunmaktadır.Ayrıca resim,video da taramaktadır.
FortiGuard Online Scanner

Diğer siteler gibi tarama yapılacak dosyamızı seçiyoruz .Sonra gmail adresimizi yazıyoruz kısa bir sürede size gmail üzerinden sonuçlar bildirilmekte ve dosya karması araması yapıla bilmekte.Lakin diğer tarama sitelerinin sunduğu özellikleri sunmamakta”URL-IP ADRES-DOMAİN vb.” Ve 10 MB kadar tarama yapmakta. Buda kullanıcıları memmun etmemekte.


 
Son düzenleme:
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.