Otomasyon Yazılımımda Veri Tabanı Hatasıyla Karşılaştım ACİL...

deltaturk

Moderasyon Ekibi Lider Yardımcısı
26 Kas 2020
925
971
Green Team Mersin Daire Bşk.
Merhabalar , Otomasyon Ödevim Vardı Ve PhpMyAdmine Veritabanını İçe Aktarırken Şöyle Bi Hatayla Karşılaştım :

CREATE TABLE `doktorlar` (
`doktorID` bigint(255) NOT NULL AUTO_INCREMENT,
`kullaniciAdi` varchar(255) NOT NULL,
`Sifre` varchar(255) DEFAULT NULL,
`doktorAdiSoyadi` varchar(255) DEFAULT NULL,
`klinikID` int(255) DEFAULT NULL,
PRIMARY KEY (`doktorAdiSoyadi`),
KEY `klinikID` (`klinikID`) USING BTREE,
KEY `doktorID` (`doktorID`),
CONSTRAINT `klinikID` FOREIGN KEY (`klinikID`) REFERENCES `klinikler` (`klinikID`)
) ENGINE=InnoDB AUTO_INCREMENT=2 DEFAULT CHARSET=utf8;

MySQL çıktısı: Belgeler

#1005 - Can't create table `hastane_otomasyonu`.`doktorlar` (errno: 150 "Foreign key constraint is incorrectly formed") (Ayrıntılar…)

HATANIN SEBEBİ NEDİR , NE YAPMALIYIM

batuproxr

Katılımcı Üye
6 May 2020
561
83
Veri tipini degistirin ondan kaynakli olabilir yada belirlenmemis
Mesela birbirne uyarladiginiz int tipleri sayisi uyusmuyor olabilir

Anahtar int 10 basvurulan 15 se olmaza

GoldenBow

Katılımcı Üye
30 Tem 2017
483
209
doktorlar tablosunu oluşturamıyor çünkü yabancı anahtarı yanlış oluşturduğunuzu söylüyor. çözüm olarak ise eşleştirdiğiniz iki sütun aynı türde olmalıdır.

Wexia

Üye
7 Kas 2021
121
42
16
tht tasarım ekibi
Merhabalar , Otomasyon Ödevim Vardı Ve PhpMyAdmine Veritabanını İçe Aktarırken Şöyle Bi Hatayla Karşılaştım :

CREATE TABLE `doktorlar` (
`doktorID` bigint(255) NOT NULL AUTO_INCREMENT,
`kullaniciAdi` varchar(255) NOT NULL,
`Sifre` varchar(255) DEFAULT NULL,
`doktorAdiSoyadi` varchar(255) DEFAULT NULL,
`klinikID` int(255) DEFAULT NULL,
PRIMARY KEY (`doktorAdiSoyadi`),
KEY `klinikID` (`klinikID`) USING BTREE,
KEY `doktorID` (`doktorID`),
CONSTRAINT `klinikID` FOREIGN KEY (`klinikID`) REFERENCES `klinikler` (`klinikID`)
) ENGINE=InnoDB AUTO_INCREMENT=2 DEFAULT CHARSET=utf8;

MySQL çıktısı: Belgeler

#1005 - Can't create table `hastane_otomasyonu`.`doktorlar` (errno: 150 "Foreign key constraint is incorrectly formed") (Ayrıntılar…)

HATANIN SEBEBİ NEDİR , NE YAPMALIYIM
Bilmiyorum neden olduğunu başka arkadaşlar yardım etsin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.