Owasp DirBuster Project

THE_MILLER

Katılımcı Üye
8 Ocak 2007
461
21
83
Italy // Roma
Web uygulaması güvenlik testlerinin açılışlarından birini dizin ve dosya bulma işlemi yapar. Sistemdeki eski dosyalar, gizli veya linklenmemiş dosyalar hatta sayfadan linklenmiş ama sizin gözünüzden kaçmış yerler.

İşte DirBuster bunları bulmak için yapılmış olan bulabileceğiniz muhtemelen en iyi yazılım. Ben bir çok beta versiyonunu da kullandım. Artık OWASP desteği geliştiriliyor.

İnanılmaz süper bir liste ile geliyor, şiddetle tavsiye edilir.

OWASP DirBuster Project - OWASP

Eğer internetiniz hızlıysa 10’ dan fazla thread da çalıştırmanızı tavsiye etmem lakin test sitesini çökertebilirsiniz. (tabii ki amacınız bu değilse!)Download
Kaynak : ferruh.mavituna
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.