Oyun Laptopu hangisi daha iyi?

'Crew

Üye
27 Nis 2020
118
26
USA
Merhabalar ikisinde çok kararsız kaldığım iki bilgisayar var yardımcı olursanız sevinirim
Monster Abra A5 V19.2.5
Diğer pc:
Casper Excalibur G870.1245-bv60x-b
Yorumlarda belirtirseniz ona göre seçeceğim markalardan pcsi olan varsa yazın lütfen bütçem 20bin başka marka önermek isteyende link atabilir
O bütçeyle Lenovo ideapad ryzen 5600 h alsan çok daha kârlı olursun soğutma, sistem arayüzü, işlem hızı vb. bakımlarda çoğu markada önde aynı sistemde o fiyatta mevcut.

yusufaltunsoy

Yeni üye
28 Mar 2019
17
4
Aydın
O bütçeyle Lenovo ideapad ryzen 5600 h alsan çok daha kârlı olursun soğutma, sistem arayüzü, işlem hızı vb. bakımlarda çoğu markada önde aynı sistemde o fiyatta mevcut.
dikkate alacağım fakat monsterda güzel olan şey şu ki teknik servis tamamıyla çok güzel temizliğini ve macununu yenileyip tekrardan teslim ediyor veya herhangi bir ram yükseltme ssd takma harddisk takma olarakda yardımcı oluyor güzel olan şeyde bu lenovo veya diğer markalar biraz süründürecek gibi bir gözle bakıyorum fakat lenovo acer gibi ürünlerede göz atıyorum şu an yorumun için teşekkür ederim.

Shade6161

Katılımcı Üye
18 Haz 2022
351
96
Sanırım intel tüm herkese sponsurluk veriyor :)

Evet,çünkü o işlemci genel olarak 5600H'den yeni bir işlemci
dikkate alacağım fakat monsterda güzel olan şey şu ki teknik servis tamamıyla çok güzel temizliğini ve macununu yenileyip tekrardan teslim ediyor veya herhangi bir ram yükseltme ssd takma harddisk takma olarakda yardımcı oluyor güzel olan şeyde bu lenovo veya diğer markalar biraz süründürecek gibi bir gözle bakıyorum fakat lenovo acer gibi ürünlerede göz atıyorum şu an yorumun için teşekkür ederim.
Süründürmeyecek ben kullanıyorum Lenovo Ideapad,eğer şarj kablosundan memnun kalmassanız ücretsiz yenisini veriyorlar.
Dediğim gibi Acer olanı almazsan paranı çöpe atarsın

fayrtek

Uzman üye
9 Nis 2021
1,174
386
23
İnternetin Derinliklerinde...

fayrtek

Uzman üye
9 Nis 2021
1,174
386
23
Bilmediğiniz konularda yorum yapmamayın!
Excalibur alınca bilgisayarın oyun oynarken ısınıp ekran kartlarındaki bazı malzemelerin erimelerinden dolayı 22K'nın çöpe gideceğini bilmiyorsunuz
Bilmediğimi nereden biliyorsun haddini bil !?

Böyle basit bir sorunu
fan taktırarak
ya da soğutucu stant alarak
ve ya ara ara dinlendirerek çözebilirsiniz.

Nasıl olsa sistem donanımları gayet iyi

Shade6161

Katılımcı Üye
18 Haz 2022
351
96

Böyle basit bir sorunu
fan taktırarak

Gülmem gerek,kusura bakma 😂 😂
Fan takarak olacak şeyler değil bunlar ayrıca aynen ara ara dinlendirerek çözecek
Sistem donanımları iyi diyorsun ancak attığım Acer'a bakmadın galiba

fayrtek

Uzman üye
9 Nis 2021
1,174
386
23
Gülmem gerek,kusura bakma 😂 😂
Fan takarak olacak şeyler değil bunlar ayrıca aynen ara ara dinlendirerek çözecek
Sistem donanımları iyi diyorsun ancak attığım Acer'a bakmadın galiba
Buda zenginliğin kötu tarafı olsa gerek :)

O fiyata laptop yerine pc alsan kat ve kat daha fazla zevk yaşarsın

Benimkisi 10.000 tl lik bir Acer ve daha bir sıkıntısını görmedim:)

(Bu aralar valorant indirmeyi düşünüyorum onun dışında pek bir sıkıntı yok:)

Shade6161

Katılımcı Üye
18 Haz 2022
351
96
Buda zenginliğin kötu tarafı olsa gerek :)

O fiyata laptop yerine pc alsan kat ve kat daha fazla zevk yaşarsın

(Bu aralar valorant indirmeyi düşünüyorum onun dışında pek bir sıkıntı yok:)
Zenginlik derken ??

BeoWulf007

Kıdemli Üye
19 Haz 2013
2,759
506
24
Praise The Fool
Merhabalar ikisinde çok kararsız kaldığım iki bilgisayar var yardımcı olursanız sevinirim
Monster Abra A5 V19.2.5
Diğer pc:
Casper Excalibur G870.1245-bv60x-b
Yorumlarda belirtirseniz ona göre seçeceğim markalardan pcsi olan varsa yazın lütfen bütçem 20bin başka marka önermek isteyende link atabilir

Casper marka bilgisayarı bedavaya verseler üstüne para verip reddederim. Monster meh en azından daha tercih edilesi bir marka casper'a nazaran ama o
da ilk tercihlerden değil daha uyguna farklı bir marka bulamıyorsanız elbette alabilirsin. Ayrıca 3050 yerine 3060 öneririm. Asus, Dell, MSI, Acer gibi markalardan 3060 aramanı tavsiye ederim. Tabi marka genellememek lazım bulduğun X markanın model olarak kullanıcı deneyimleri ve kronik sıkıntıları var mı araştırmakta fayda var. Eğer bütçen daha fazla da artabiliyorsa MuxSwitch ne bir araştır derim sonra pişman olacağın performans kayıplarına maruz kalabilirsin, eğer bu zımbırtı olmazsa laptopta alacağın performans ekran kartının ortalama gücünü yarı yarıya düşüyor ancak bu arkadaş fiyatı da iyi bir oranda şişiriyor ne yazık ki dengeyi kurmak sana kalmış.

Gerçek bir yazılımcı için internete bağlanan bir sistem yeterli

(Bazı donanımatik sorunlar hariç :) )
Allah allah öyle miymiş. Bak sen şu işe. 35 Yıllık Senior Programcı konuştu vardır bi bildiği dinleyin.

Böyle basit bir sorunu
fan taktırarak

Kasa tasarımı, hava akışı iyi planlanmayan bir laptopta stand alarak soğutabileceğini inanan birini fazla ciddiye almamak lazım ama söylenmeden geçmek istemedim. Laptopa sıvı soğutucu falan da takarsın sen. Ya ne ısınması! buzdolabına gireriz gerekirse bunlar çözülebilecek problemler sen de haklısın(!) Stand ile gezmek, her laptop kullandığında altına stand almak pratik mi sanıyorsun? laptop bu! en büyük artısı mobil ve taşınabilirliği zaten bunu engelleyecek şeyler mi çözüm? masaüstü sandın galiba fan alıp yenisini takıyorsun falan. Stok fan da ekler miyiz?

20.000 tl yi LAPTOP a çok gördüm :) pc olsa neyse
Laptoplar minimal mimarisi nedeniyle zaten masaüstü bilgisayardan pahalı olur......

Dün açtığın bu konuyu gördüm.
İşlemcim ne demişsin; Intel(R) Celeron(R) CPU N3350 @ 1.10GHz 1.10 GHz
işlemcin 10 watt enerji çekmiyor bi zahmet ısınmasın. Sen şimdi 95W güce kadar çıkan işlemci ile kaç wattlık ekran kartı olduğu yazmıyor ama min 90+W olan ekran kartı olan laptop ile kendi bilgisayarının aynı ısıyı üreteceğini mi sanıyorsun...

windows 11 e ihtiyaç olduğunu kim demiş

(hem zaten günümüxde 4 gb ram in altın da pc bulamazsın merak etme :D )
Çok haklı, Windows 11 nedir ya delikanlı adam XP kullanır, Vista kullanır(!)

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,055
388
Ankara
Benim oyun bilgisayarına ihtiyacım var. SigInt yapıyorum, GIS yapıyorum, bazı bigdata işlemlerini grafik kartı üstünden yapıyorum. Ondan bir çok oyun bilgisayarı aldırdım.

HP Omen mükemmeldi. Tek sorun, harici soğutucu ile çalıştırmanız gerekiyordu. Isınma sorununu çözememişler ama inanılmaz büyük bir sorun değil. Sadece GPU 90 derece üstüne çıkıyor, bu da performans sorununa neden oluyor benim işlerde. Yoksa el değmez sıcaklıklara filan ulaşmıyor. Zaten ince, çok tatlı soğutucular var ve onunla birlikte bile Monster'dan daha taşınabilir oluyor.

Monster'da bu sorun da pek yok. Zaten temizlemek için açtığınızda görürsünüz; 3-4 senelik monsterlarda bile soğutma sistemi gayet moderndir. Çok iri olması haricinde hiç bir sorunu olmayan gayet güzel performanslı bir cihaz.

Casper Excalibur yakın zamanda aldırdım, iade süresi dolmadan iade ettirdim. 3 senelik monster'dan beter performansı vardı, çünkü YANIYOR.

Söz konusu olan notebook olunca işlemciden, GPU'dan daha önemli olan soğutma sistemi oluyor. Casper burada sınıfta kalıyor. Cihaz açılırken sıcaklıklara bakıyorsunuz, zaten 80-90 derece... En basit algoritmayı çalıştırınca soğutucu full performans modunda iken bile soğutamıyor.

Şimdilik yeni cihaz aldırmak yerine bendeki monster'ı temizlettirdim, uzun ömürlü şu mavi renkli jeller var termal macun yerine, onları da değiştirttim. Sanırım tekrar HP Omen alacağım ama İsviçre'ye geri dönmeyi bekliyorum, orada fiyat 1000 küsür frank, buradaki fiyat 46.500 lira. Burada alınca resmen 100% zarar ediyorsunuz.

Casper yeni modellerde ısınma sorununu çözememişse ben pek tavsiye etmem.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.