Oyun Laptopu hangisi daha iyi?

fayrtek

Uzman üye
9 Nis 2021
1,174
386
23
İnternetin Derinliklerinde...
Casper marka bilgisayarı bedavaya verseler üstüne para verip reddederim. Monster meh en azından daha tercih edilesi bir marka casper'a nazaran ama o
da ilk tercihlerden değil daha uyguna farklı bir marka bulamıyorsanız elbette alabilirsin. Ayrıca 3050 yerine 3060 öneririm. Asus, Dell, MSI, Acer gibi markalardan 3060 aramanı tavsiye ederim. Tabi marka genellememek lazım bulduğun X markanın model olarak kullanıcı deneyimleri ve kronik sıkıntıları var mı araştırmakta fayda var. Eğer bütçen daha fazla da artabiliyorsa MuxSwitch ne bir araştır derim sonra pişman olacağın performans kayıplarına maruz kalabilirsin, eğer bu zımbırtı olmazsa laptopta alacağın performans ekran kartının ortalama gücünü yarı yarıya düşüyor ancak bu arkadaş fiyatı da iyi bir oranda şişiriyor ne yazık ki dengeyi kurmak sana kalmış.

Allah allah öyle miymiş. Bak sen şu işe. 35 Yıllık Senior Programcı konuştu vardır bi bildiği dinleyin.

Kasa tasarımı, hava akışı iyi planlanmayan bir laptopta stand alarak soğutabileceğini inanan birini fazla ciddiye almamak lazım ama söylenmeden geçmek istemedim. Laptopa sıvı soğutucu falan da takarsın sen. Ya ne ısınması! buzdolabına gireriz gerekirse bunlar çözülebilecek problemler sen de haklısın(!) Stand ile gezmek, her laptop kullandığında altına stand almak pratik mi sanıyorsun? laptop bu! en büyük artısı mobil ve taşınabilirliği zaten bunu engelleyecek şeyler mi çözüm? masaüstü sandın galiba fan alıp yenisini takıyorsun falan. Stok fan da ekler miyiz?

Laptoplar minimal mimarisi nedeniyle zaten masaüstü bilgisayardan pahalı olur......

Dün açtığın bu konuyu gördüm.
İşlemcim ne demişsin; Intel(R) Celeron(R) CPU N3350 @ 1.10GHz 1.10 GHz
işlemcin 10 watt enerji çekmiyor bi zahmet ısınmasın. Sen şimdi 95W güce kadar çıkan işlemci ile kaç wattlık ekran kartı olduğu yazmıyor ama min 90+W olan ekran kartı olan laptop ile kendi bilgisayarının aynı ısıyı üreteceğini mi sanıyorsun...

Çok haklı, Windows 11 nedir ya delikanlı adam XP kullanır, Vista kullanır(!)
değişik bir yanıtlama şekli olmuş önceden de exkalibur um vardı biliyorum :)

ama ne yalan söyleyeyim güzel bir tespit yapmışsın eline sağlık demeden geçmek bize yakışı kalmaz ;)

demreli34

Üye
16 Ocak 2023
56
12
2011 de aldığım Casper Nirvana laptop hâlâ canavar gibi. Yeni nesilleri nasıl bilmiyorum ama içine sinerse Casper tavsiye ederim

fayrtek

Uzman üye
9 Nis 2021
1,174
386
23
hocam iyimisiniz benim zaten masaüstüm var amacım taşınabilir bir halde yazılım yazmak ryzen 5 2600 asus tuf gtx 1660 kullanıyorum 2019 yılında aldım.
gayet güzel :)

zaten ben düşük sistemleri vs. savunmuyorum arkadaşla küçük bir arbede oldu sadece :D

2011 de aldığım Casper Nirvana laptop hâlâ canavar gibi. Yeni nesilleri nasıl bilmiyorum ama içine sinerse Casper tavsiye ederim
casper hiç eskimez...

özellikle de nirvana

Moderatör tarafında düzenlendi:

fayrtek

Uzman üye
9 Nis 2021
1,174
386
23
Moderatör tarafında düzenlendi:

efsane1993

Yeni üye
29 Eki 2013
1
0
casper sadece reklam olarak güzel yatırımlar yapıyor kullandıkları malzemeler çok çabuk yıpranıyor ve Teknik destek anlamında süreyi çok uzatıyorlar Monster ise ürünü 2 hafta içerisinde tamir edip gönderiyor ve genelde müşterinin yanında yer alıyorlar örnekle ben bir adet kablosuz mouse aldım ve usb portu kaybolmuştu monster'a durumu bildirdiğimde ürünü bize gönderin dediler ve yenisiyle değiştirmişlerdi ki buda çok kral hareket bence

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.