Oyunlar da Donma ve kasma sorunu olanlar için bunlar yapılabilir

sefilbilo23

Kıdemli Üye
3 Tem 2021
2,217
894
22
Merhaba arkadaşlar dün çok kişiden valorant kasma gibi bi sorun aldım ve ben de aynı şekilde olduğu için fazla umursamadım zaten ben fazla oyun oynamıyorum sıkılınca 1 2 el atiyorum neyse ki valorant müşteri hizmetlerile mail olarak görüştüm ve sorun kaynaklı bi problem olduğunu görmediler ama şikayetimvar.com da bı sürü valorant hatasını veriyor yada donuyor gibi sorunlar oluşturdu bende hemen mail attım ve uzun uğraşmama rağmen sonucu aldım şimdi bunu sizlerle de paylaşmak istiyorum çok kolay yöntemdir

Başlat’a tıklayıp, cmd yazarak "Komut Penceresi" uygulamasına sağ tıkla ve Yönetici olarak çalıştır’a tıkla.

powercfg -duplicatescheme e9a42b02-d5df-448d-aa00-03f14749eb61
( Bunu kopyala )

Bu işlemden sonra da; Ayarlar > Sistem > Güç > Ek Güç Ayarları’nı aç.

Güç ayarlarında Nihai güç modunu seçersen artık sabit diskin asla uyku moduna geçmez.

Daha sonra Windows güvenlik duvarı kapat tekrar başlat ve oyuna gir sorunu çözülecektir

zipeX

Katılımcı Üye
16 Ağu 2015
265
94
Cambridge
Öncelikle güzel bir bilgilendirme olmuş, fakat nihai performans çok yararlı olmayacaktır. Çünkü sistem donanımı yeterli olmadığı sürece bu ayarlar işe yaramayacaktır.

sefilbilo23

Kıdemli Üye
3 Tem 2021
2,217
894
22
Öncelikle güzel bir bilgilendirme olmuş, fakat nihai performans çok yararlı olmayacaktır. Çünkü sistem donanımı yeterli olmadığı sürece bu ayarlar işe yaramayacaktır.
haklısın da ben de işe yaradı normal de her girdiğim oyun da donma yapıyordu ama bu 3 4 el de hiç yapmiyor

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.