Pc'yi Ftp server haline getirmek (Resimli anlatım)

devidoff

Katılımcı Üye
22 Ara 2006
458
14
Turquie
Pc'yi Ftp server haline getirmek (Resimli anlatım) 1. İlk önce BulletProof FTP Server programını indirip kurun.Ve programı çalıştırın. Çalıştırdığınızda böyle bir ekran karşınıza gelecektir

b12vb.gif

2. Go to Setup >> Main >> General

b29ku.gif

3. Bir sonraki ekran böyle bir şey olacaktır:

b30rb.gif

4. FTP server ınıza istediğiniz adı verebilirsiniz.Biz şimdilik "MyFTP" diyelim.Maksimum FTPnizde istediğiniz kullanıcı ya ayarlayalım.

b45bb.gif

5. Options da alt katagorilerde "Refused multiple connections from same IP" 1 IPden yanlızca tek bağlantıya limitleyin.

b56lc.gif

6. Click OK and then go to Setup >> User Accounts

b68yx.gif

7. Bunun gibi bir mesaj alabilirsiniz. OK deyip geçiniz.

b78xi.gif

8. Bir pencere görünmesi gerek burada Group Account un altındaki boş alana sağ tıklayıp Add deyin.

b95lk.gif

9. Küçük bir pencere görünecek. İstediğiniz adı girin. Hesap adı kullanıcının FTP ye girişindeki adla aynı. Ben "Test" adını seçtim. Kullanıcı şifresini de iyi seşmeyi unutmayalım.

b100ie.gif

10. Şimdi Access Rights altındaki boş alana sağ tıklayalım. Add seçelim. Kullanıcıların bağlanabilmesi için dizinlerimizi seçelim (ekleyelim). Hazır olarak R (okuma) ve L (listeleme) kullanıcılar için izin verilmiştir.

b125gs.gif

b139me.gif

11. OK deyin ve server ınızı başlatın. Çalışması lazım ve çalıştığını sizde kullanıcı gibi girerek test edebilirsiniz.

b140vv.gif

BulletProof FTP Server daki komutlarin bazilarinin islevleri:

Kod:
Read - Whether or not a user can download files from a certain directory.Write - Whether or not a user can upload files to a certain directory.Delete - Whether or not a user can delete files in a certain directory.Append - Whether or not a user can resume part of an uploaded file.Make - Whether or not a user can create a folder in a certain directory.List - Whether or not a user can view any of the files or folder in a certain directory.+Subdirs - Whether or not the attributes gives to a certain folder apply to the files and folders in it.All/None - Whether or not you want all attributes given to a user or not.​

downlogo7hc4cv8lj5hg.gif
TEŞEKKÜRÜ UNUTMAAAAAAAAAAA
<<İNDİR>>

scorpion25101979

Yeni üye
20 Şub 2007
2
0
ARKADAŞLAR BEN UZAKTAN MASA ÜSTÜ BAGLANTISINI YAPMAK İSTİYORUM AMA Bİ TÜRLÜ BECEREMEDİM İP ADRESLERİNİ DE GİRİYORUM OLMUYOR. BENİ BU KONUDA Bİ AYDINLATIRMISINIZ. KURBANINIZ OLİM

shiwa

Katılımcı Üye
6 Ocak 2007
489
8
wrus bulundu dye awastı kulagımı patlattı)))))))))))))))))))) buda güzel dkkat edın))))))))) truwa atı war
))))))))))))))))

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.