Perfect Xp Format Cd 2011 V.2 Kasım ayı Yeni Hızlı

rupi

Kıdemli Üye
8 Eki 2010
2,581
0
microsoft_windows_xp_gold.jpg

Perfect Xp Format Cd 2011 V.2

Perfect XP Format CD 2011 V.2 biraz geç de olsa sizlerle. Bayram dolayısı ile memleketteyim sabit bir internet yok, vakit de yok. Şimdilik indirme linkleri + kısa bir anlatım ile sunum yapacağım idareten.. Birkaç güne sunumu daha ayrıntılı hazırlarım ama indirip kullanırsınız zaten. İyi günlerde kullanın şimdiden olumlu veya olumsuz yorum ve önerilerinizi beklerim.
D52cs.gif

Tüm XP kurulum seçenekleri aynı tabanlıdır. Görsel sürümler ile klasik sürümlerin "tek farkı" görsel sürümün sistem ikonları genel olarak değiştirilmiştir, daha değişik ve renkli bir görünüm vardır direkt sistem ikonları ve bmp değişimleri ile. (Görsel paket olarak kendime göre değişiklikler uyguladığım L'Plus kullandım.)

Tüm sürümlerde ortak özellikler:
Sisteme direkt entegre edilen bileşenler:
Tüm XP'ler Windows XP SP3 Professional (Msdn Türkçe) tabanlıdır.
Tam sürümdür tabiki güncelleme de yapılabilir.
-SP3 sonrası Ekim 2011'e kadar dahil tüm güncellemeler hazır entegrelidir.
-Internet Explorer 8 güncel ve ayarlı.(anasayfa google, arama google)
-Windows Media Player 11
-Flash Player 11.0.1.152 (Internet Explorer + Diğer tarayıcılar için plugin)
-Sağ tık eklentileri. (istenmeyenler kaldırılabilir)
-Kopyalama Sepeti
-Ekstra fare ikonları.(Cursor)
-Windows 7 sistem sesleri.

Kurulumda hazır seçili gelen ve kurulan programlar:
(İstenmediği taktirde seçilmeyerek kurmazsınız)
Program Seçme/Seçmeme ekranı gelir 13.dakika ekranında programlar burada:

Hemen her bilgisayara gereken bileşenler.. Kurmak istemezseniz bu ekran 60 saniye seçim yapmanızı bekliyor, müdahale etmezseniz hepsi seçili şekilde kurularak devam edecektir:

Aynı şekilde Driver(sürücü) entegresi de yaptım ancak hepsini değil..
Sadece Chipset(anakart), Cpu, Lan, Wlan sürücüleri var. bu sayede anakart sürücüleriniz güncellenir, internete bağlanacak sürücüler de yüklenir.. Ekran kartı ve ses kartı gibi sürücülerinizi güncel indirerek kurabilirsiniz. Driver seçim ekranı:

Yine 60 saniye bekler, istemezseniz (veya nadiren driver kurulumu çakışma/hata verirse) buradan driver kurmadan kapatabilirsiniz veya istemediklerinizi seçmeyebilirsiniz.

Yaşlı XP'yi temsil ediyor:) Ama hala en uyumlu işletim sistemi ve herkesin çok iyi sistemleri yok malum XP dünyada en çok kullanılan işletim sistemidir hala.. 2014'e kadar da öyle kalacak gibi.

Bu sunum birkaç güne kadar değiştirilecek daha iyi ve pro. bir hale getirilecektir.
Hemen yüklemek istedim arada bayram nacizane hediyesi olsun bu, bazıları da yeni sürüm çıkaracam deyip de kandırdığımı(!) düşünmesin. Linkler aşağıdadır. Multiupload ile birçok siteye gönderilmiş oldu, 2 partı istediğiniz bağlantıdan indirin zaten rar'dan çıkarınca klasör içerisinde hazır cd imajı ISO dosyası, IsoBurner(elinde cd yazma programı olmayanlar için ufak bir yazdırma programı) ve nasıl yazdıracağını bilmeyenler için bile anlatım koydum. Winrar ile boyut da biraz azaldı. Toplam 662 mb indireceksiniz. CD imajı(ISO) 696 Mb'dır 1 CD boyutundadır, tabi dvd de kullanabilirsiniz dvd daha hızlıdır.


Boyut: 645-mb sıkıştırılmış 2-gb ;) rardan çıkınca
Sıkıştırma: Rar / Şifre: kemik
Tarama: ESET Nod32 Av. / Durum Temiz
Platform: Windows 7/xp/wista/32x64bit

Uz1VU.gif

Format_CD_2011_V2.part1.rar
Format_CD_2011_V2.part2.rar
GN6vq.gif
 

montager

Katılımcı Üye
10 Kas 2011
990
0
geliyon angaralı?
sanırım sorun benim pc de bu format cd ile de format atmaya çalıştım ancak 39 uncu dakika da ya parametre hatası veriyor ya da pc kapanıyor ve otomatik olarak açılmıyor :(
 

montager

Katılımcı Üye
10 Kas 2011
990
0
geliyon angaralı?
hard diskin tamamını biçimlendirerek format attım, bir de 4'lü menü de (raid-satalı-görselli-basit) mausla seçim yapmadım ve 1-2-3-4 tuşlarından birisini kullanarak formatlamayı başardım.
yaptığınız paylaşım için sağolun.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.