PhishX Toolu Nedir? Kullanımı?

Eronmay

Özel Üye
18 Tem 2016
4,267
1,000

Selamlar Değerli "Türk Hack Team" ailesi. Bugün sizlere "PhishX Toolu Nedir? Kullanımı"'nı anlatacağım.

Nedir?

PhishX toolu bize çokça kullanılan phishing (oltalama) yönteminin hazır aracını sunmaktadır. Bu tool sayesinde azda sosyal mühendisliğinizi kullanarak kolayca karşı hedefi kandırarak hesaplarına erişebilirsiniz. Bu yöntem çokça hackerler tarafından kullanılmaktadır. İler ki zamanlarda bu yöntemlerden korunmak için neler yapmalıyız hakkında bir konuda açabilirim :)

Phishing_Nedir.jpg

Kullanımı?

İlk olarak toolu'muzun dosyalarını çekmeliyiz.

Ni1DyI.png

"Code" kısmına tıklayıp, .git komutunu kopyalıyoruz.

Ni1K2s.png

Linux tabanlı bir işletim sistemine geçip, masaüstüne geçiş yapıyoruz.

Ni11Nb.png

"git clone https://github.com/Userphish/PhishX.git" komutunu kullanarak dosyalarımızı masaüstüne çekiyoruz.

Ni1qAQ.png

Çektiğimiz dosyaların içerisine "cd PhishX" komutu ile giriş yapıyoruz.

Ni1UIt.png

"chmod +x installer.sh" komutu ile yetkilendirip, "sudo bash installer.sh" komutu ile sh adlı kurulum dosyasını çalıştırıyoruz.

Ni1Wmc.png

"ENTER" 'e tıklıyoruz.

Ni1mlG.png

Bu kısımda biraz bekledikten sonra kurulum işlemimiz bitiyor.

Ni1zRS.png

"sudo python3 PhishX.py" komutu ile dosyamızı açıyoruz.

Ni1Ghf.png

Ardından istediğiniz platformu seçip, devam edebilirsiniz.

Ni1e6R.png

oKEKz1.gif

Son düzenleme:

blatgod

Katılımcı Üye
16 Kas 2019
281
3
ellerine sağlık. güzel konu olmuş

- - - - - - - - - - - - -
FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU 🇹🇷

MehmetAliBOT

Yeni üye
18 Mar 2022
22
2

Selamlar Değerli "Türk Hack Team" ailesi. Bugün sizlere "PhishX Toolu Nedir? Kullanımı"'nı anlatacağım.

Nedir?

PhishX toolu bize çokça kullanılan phishing (oltalama) yönteminin hazır aracını sunmaktadır. Bu tool sayesinde azda sosyal mühendisliğinizi kullanarak kolayca karşı hedefi kandırarak hesaplarına erişebilirsiniz. Bu yöntem çokça hackerler tarafından kullanılmaktadır. İler ki zamanlarda bu yöntemlerden korunmak için neler yapmalıyız hakkında bir konuda açabilirim :)

Phishing_Nedir.jpg

Kullanımı?

İlk olarak toolu'muzun dosyalarını çekmeliyiz.

Ni1DyI.png

"Code" kısmına tıklayıp, .git komutunu kopyalıyoruz.

Ni1K2s.png

Linux tabanlı bir işletim sistemine geçip, masaüstüne geçiş yapıyoruz.

Ni11Nb.png

"git clone GitHub - Userphish/PhishX" komutunu kullanarak dosyalarımızı masaüstüne çekiyoruz.

Ni1qAQ.png

Çektiğimiz dosyaların içerisine "cd PhishX" komutu ile giriş yapıyoruz.

Ni1UIt.png

"chmod +x installer.sh" komutu ile yetkilendirip, "sudo bash installer.sh" komutu ile sh adlı kurulum dosyasını çalıştırıyoruz.

Ni1Wmc.png

"ENTER" 'e tıklıyoruz.

Ni1mlG.png

Bu kısımda biraz bekledikten sonra kurulum işlemimiz bitiyor.

Ni1zRS.png

"sudo python3 PhishX.py" komutu ile dosyamızı açıyoruz.

Ni1Ghf.png

Ardından istediğiniz platformu seçip, devam edebilirsiniz.

Ni1e6R.png

oKEKz1.gif
hocam hala etkin misiniz bu konu hakkında sorum olacak

Eronmay

Özel Üye
18 Tem 2016
4,267
1,000
bu işlere yeni başladım ve hazır kodlarla şu anlık çalışıyorum. Bunu denedim bize manuel olarak göndereceğimiz bir link vermedi ve istediği bilgilere de linkı göndermedi(gmail veya telefon). ya da ben beceremedim, yardımcı olur musunuz?
Bunun için yardım merkezine başvurman daha iyi olacaktır :)
Tek benden cevap alman yerine bir çok deneyimli arkadaştan cevap alırsın.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.