Phone I'm not a robot reCAPTCHA API parametreler web page errors

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,377
1,985
Dinlenmede.
Merhaba Kolay Gelsin Herkeze

Admin hocam tercübenizden bilginiz dahilinde bir (Problem) sorun teşkil eden foruma giriş yapamıyan bir kaç kardeşlerimiz adına "Yardımınızı" talep ediyorum.

Son zamanlarda sağlık sorunlarımdan ötürü "İnternet/Telefon/Televizyon" gibi elektronik cihazlar çevresinde bulunamıyordum. 1 günlükte olsa burada olmak reçeteme yazılacak olan asıl bandrolsuz tavsiye ve ilaç olacağı aşinadır.

Admin hocam özel mesaj kutuma ve eposta yolu ile bir kaç arkadaşımız forum giriş penceresinden geçiş izni alamıyorlarmış ki nitekim bende bu durumu test etme fırsatı buldum.

Sorun(?) Google reCAPTCHA "Ben robot değilim" güvenlik duvarından kutu tıklandığı halde alınan cevap,
Hata:Geçersiz API parametreleri. Sayfayı yeniden yüklemeyi deneyin.
Belirtilen sebep bu gösterilmekte.

Konuyu araştırma ve cözüm yollarını bulmak maksatı ile Google reCAPTCHA sitesini ve ayrıca web üzerinden bilgilenmek sorunun tesbiti yapma gayretine kalkıştım fakat edindigim bilgiler kısıtlı olmaklan birlikte bir birlerinden farklılık gösteren (Çelişkili) makaleler buldum kısıtlı bilgi ne yazık ki beni sonuça götüremedi.

Mevcut bilgilerin doğruluğunu teyit etmek ve testi ile cözüme ulaşmak vakit alacaktır bu hususta seve seve yardımcı olmak "Yardımsever" brövesi sahibi ve taşıyanı olaraktan memnuniyet duyardım ama ne yazık ki "Hastanede" sağlık sorunu ile kapatmam gereken bir defterim mücadelem var bu sebepten ötürü ilgi ve alakamı aynı zamanda vaktimi ayıramıyacak olmam ayrıca üzüntü şahsım adına belirtmek isterim.

Sorun ve Sorunlar karşısında test ettiğim yolları da ayrıca yazayım yüksek ihtimallen siz bu konuyu okudugunuzda ben forumda bulunamıyabilirim. Admin hocam bu konuda detaylı makale,bilgi bulamadım bilği kütüpanenizde detaylı döküman varsa bu konuda bilginin arandığı yer her konuda oldugu gibi bizim Çatımız altında cözüme kavuşan vatandaşlarımız illaki olacaktır.

Ekran Alıntısı.

Test sonuçları Admin hocam
Hata alan cihaz :İphone
Cihaz ios sürümü :6.1.6
İnternet tarayıcısı:Safari ve Uc browser. Bu iki tarayıcı bundan 1,2 ay önce çalışıyordu ve sorun yoktu.
Cihaz resetlenmeklen beraber web browser uygulamaları çeşitli ayarlar ve depolama merkezleri "Çerezler,Kayıtlar vs vs " temizlenerek denendi ve sonuç alınamadı.
Kullanılan internet sağlayacı firmalar aranmadı. Dns ve vpn ile sonuç alınamadı.
Modem resetlenip portlara kadar kontrolleri yapıldı herhangi sorun görülmedi.
Ayrıca > Google reCAPTCHA resim seçme güvenlik duvarından olumsuz bildiri görülmedi ve geçişe izin verildi. bu kısım akıl karıştırıcı oldu.

Benim bilği envanterimde yapboz birleşmedi Admin hocam.
Bu konuda sorun yaşıyan bir çok yabancı forum kullanıcı üyelere raslamakta mümkün.

Benim kısabir araştırmada gördügüm
I'm not a robot API Web Page Updates Errors
1/.reCAPTCHA Uygulaması 2.Versiyonu "Başrolu alıyor" burada güncelleme yapılmış olma olasılıkları varmı bilmiyorum.
2/.İphone cihazın SSL problemi yaşaması fakat burada akıl meşguliyetine neden olansa cihaz ve cihazlar 1,2 ay önce aktif şekilde güvenlik duvarlarını sorunsuz geçmeleri.

1 Ayda neler değişmiş heralde ben hastaneye yatalı 1 ay falan oluyor kaçırdıgım bişey vardır illaki ama dönüp bakacak vaktim yok fakat çıkış aldıgımda ilk detaya girecegim konular başında (GOOGLE reCAPTCHA) incelikleri ve detayları olacak.

Şimdiden yorumunuz için teşekkürler umarım okunaklı ve akışkan bir sorun beyanı olmuştur yazım. Çünkü ben bu soruna büyük bir topluluk cevap aradığını düşünüyorum

Huzur ve sağlıcakla kalın.

Konu başlığında ingilizce isimler belirtme nedenim sorunu yurt dışı kullanıcılarında cözüm için arayışta olduğu gördüm ve paylaşılan bilgiler onlar içinde cözüm olacağını düşündüm. Tam benlik cözüm araştırması ama nasip degilmiş :)

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.