Photoshop CS6'da Ateşli(Alevli) Yazı Yazmak

ZehirBey

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
262
0
While
Öncelikle Selamın Aleyküm Arkadaşlar,Bugün sizlere Photoshop CS6'da Ateşli(Alevli) Yazı Yazmayı göstereceğim,Fakat Alıntıdır
Açık Olarak:
Kullanılan Program:Adobe Photoshop Cs6(Extented)
İndirme Linki:https://saglamindir.net/adobe-photoshop-cs6-extended-full-turkce-indir-download
Kaynak:Photoshop'da Ateşli Yazı Yazmak » Bilgiustam

Photoshop’da Ateşli Yazı Yazmak

Adım 1:

Öncelikle arka planı siyah 800*800 piksellik bir çalışma alanı oluşturuyoruz.

Adım 2

Yazı Aracını seçip yazı tipini Arial olarak ayarlıyoruz ve 250 point büyüklüğünde “FIRE” yazıp Hareket aracı ile ortalıyoruz.Yalnız yazıyı yazdıktan sonra seçip CTRL+T kombinasyonuyla paragraf ayarlarını açıp yazı tipinin yanındaki kısmı “Black” olarak değiştiriyoruz yani Arial Black yazı tipini kullanmış olduk.

Layer>Rasterize>Type’a tıklıyoruz.

11.jpg


Adım 3
“FIRE” adıyla oluşturduğumuz katmanı kopyalıyoruz.Çünkü ateş efekti vermek için yeni oluşturdumuz katmana değişik efektler uygulayarak bunu başaracağız.

31.jpg


Adım 4

Şimdi orjinal “FIRE” katmanına Rüzgar efekti vereceğiz.Image->Rotate Canvas->90 CW uyguluyoruz ve Filter->Stylize->Wind filtresine tıklıyoruz.Wind ve Sola doğru kutucuklarını işaretledikten sonra Tamam diyerek efekti veriyoruz.Ardından CTRL+F kombinasyonunu 3 kez uygulayarak bu efekti pekiştiriyoruz.Tekrar Image->Rotate Canvas->90 CCW seçiyoruz ve resmin son hali:

41.jpg


Adım 5
Şimdi “FIRE” katmanına blur(bulanıklık) efekti vereceğiz.Bunun için Filter->Blur->Gaussian Blur filtresini seçtikten sonra radius’u 3 olarak seçip Tamam diyoruz.Bunları yaptıysanız resmin şu şekilde gözükmesi gerekiyor:

51.jpg


Adım 6

Şimdi “FIRE” katmanına siyah bir arkaplan ayarlamamız gerekiyor.Bunun için siyah olan arka planı kopyalın.”FIRE” katmanını seçip CTRL+E tuşuyla arkaplan ie “FIRE” katmanını birleştiriyoruz.

61.jpg


Adım 7

Şimdi rüzgar efekti verdiğimiz katmanda kıvrımlar oluşturacağız.Arkaplanı siyah olan “FIRE” katmanını seçin ve Filter->Liquify(Sıvılaştırıcı) seçiyoruz.Fırça boyutunu(Brush Size) 80, yoğunluğu(density) 11 ve basıncı(pressure) 92 olarak ayarlıyoruz.Warp Tool(Çarpıtma Aracı)’nı seçip “S” şeklinde kıvrımlar oluşturuyoruz.
Resmin son hali:

7.jpg


Adım 8

Şimdi biraz renk vereceğiz.Bunun için Select Image->Adjustments->Hue/Saturation seçiyoruz ve Colorize seçeneğini işaretliyoruz.Hue 40, Saturation 100 ayarlıyoruz.

8.jpg


Adım 9

Renklendirdiğimiz katmanı kopyalayıp, Tekrar Select Image->Adjustments->Hue/Saturation seçiyoruz ama bu sefer Colorize seçeneği kapalı olmalı.Hue -20 olarak ayarlıyoruz ve bu katmanın bulunduğu kısımdan Karıştırma Ayarı olarak Overlay seçiyoruz.

9.jpg


Adım 10

Şimdi en üstteki katmanı seçiyoruz ve Transparanlık ikonuna tıklıyoruz
lock_transparency.jpg
Gradient Tool(Değişim aracı)
gradient_tool.jpg
10 seçiyoruz. Üst kısımda bu aracın ayarlarından en sağdaki rengi f9e400 ve En soldaki rengi a36a06 şeklinde sarıdan kahverengiye doğru olacak şekilde ayarlıyoruz.İlk katmanı seçili olacak şekilde yukarıdan aşağıya doğru aracı sürüklüyoruz.Burda dikkat etmeniz gereken Katmanı Transparanlık ikonuna tıklayıp kilitlemeniz.

10.jpg


Adım 11

En üstteki katmana sağ tıklayıp Blending Options(Karıştırma Ayarları) seçiyoruz.İlk seçenek olan Drop Shadow’a tıklıyoruz.Şu ayarları oluşturun.Kullanılan renk kodu #ee6a00.

11.jpg


Adım 12

Drop Shadow’un altındaki Inner Shadow’a tıklayıp şu ayarları yapıyoruz.Kullanılan renk kodu #ec0606

12.jpg


ve sonuç:

13.jpg


Not:Her Hata Yeni Bir Başarıyı Ortaya Çıkarır,Sabreden Derviş Sonunda Muradına ermiş,Evet Arkadaşlar bu konununda sonuna geldik,Bir Dahaki konumda görüşmek üzere Allaha Emanet Olun...;)
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.