Photoshop Dersleri - Matrix Efekti

cartman

Katılımcı Üye
28 Ara 2005
932
17
zBjk
Matrix effect'i bileniniz elbet çoktur ama bilmeyenler için üç adimda matrix effect'i anlatmak istiyorum
wink.gif

önce bir döküman açiyoruz (boyut önemli degil ben 800x600 px yaptim) ve Paint Bucket Tool ile beyazla dolduruyoruz.

Rrenk ayarlarinda Background beyaz, foreground siyah olmasina dikkat ediyoruz ve Filter -> Texture -> Grain filtresini

Intensity: 100
Contrast: 100
Grain Type: Vertical olarak ayarliyoruz:

matrix019bx.jpg

hemen ardindan Filter -> Artistic -> Neon Glow'u

Glow Size: 5
Glow Brigthness: 20
ve renk olarak: #00ff00 yapip onayliyoruz:

matrix025np.jpg

ve son olarakta Filter -> Stylize -> Glowing Edges'i

Edge Width: 1
Edge Brightness: 5
Smoothness: 1 olarak ayarlayip onayliyoruz ve sonuç:

matrix030qt.jpg

matrix effect'imiz hazir
biggrin.gif
artik bundan sonra burayi bi odaya çevirip kendinizi mi eklersiniz
biggrin.gif
bu effect'le bi yazi mi yazarsiniz yine sizin hayal gücünüze kalmis
wink.gif

örnek:
matrix1ku.jpg
gibi

by_seyYah

Üye
10 Eyl 2006
144
3
monitör önü.
aga sen bunun programınıda bi zahmet versen var ama senin dediklerini hiç bulamıyorum yaaaf paint tucket tool felan hiç nerde her yeri arıyorum bulamadım belki benimki başka pro idi sen bunu kullandığın prosunu bi zahmet verirsen

sperkaan

Yeni üye
2 Tem 2007
7
0
çk tşk ederim iyi isabet oldu cs deki adımda maTRix :d
bunun üzerine bu efekti maTRix yazısının üzerine yapar internet kafede arkaplana koyarım :d

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.