Photoshop Öğrenmenin Yolları ! Denemekten Vazgeçmeyin !

CraweL

Üye
19 Ağu 2017
220
0
Merhabalar;

Bu konuda sizlere photoshop öğrenmenin yollarını anlatacağım.Bende yeni yeni öğrenmeye başladığım için geçtiğim yolları sizlere anlatmak istedim.

1-) Araçları Tanıyın !

Photoshopta araçların çalışma mantığını kavrayın.Boş bir sayfa açın ve tüm araçları orda deneyin.Bunun faydasını çok göreceksiniz.

2-) Türkçe Kullanın !

Photoshop'un türkçe dil desteği mevcut.İlk yüklemenizde dili ingilizce olduğundan araçları bulmakta vs sorun yaşayabilirsiniz.Türkçe dil seçeneği yeni başlayan biri için bulunmaz bir nimettir.

3-) Hazır Dosyaları Düzenleyin !

Nette yer alan psd dosyalarını indirerek onları düzenleyin.Böylece değişik stil fikirlerine sahip olabilirsiniz.Yeni başlayan biri için psd dosyaları en iyi grafik yapma etmenidir.

4-) Araştırma Yapın !

Aklınıza takılan her şeyi araştırın.Araştırma yapmaktan üşenmeyin.Nette aradığınızı kolayca bulabilirsiniz.Bu sizin pratikliğinizi güçlendirecektir.

5-) Denemekten Vazgeçmeyin !


Amacınıza ulaşana kadar denemekten hiçbir zaman vazgeçmeyin.Bu yolun çok uzun olduğunu unutmayın.

6-) Öneri Ve Eleştirileri Dikkate Alın !

Yaptığınız çalışmalara yapılan önerileri nasıl dikkata alıyorsanız eleştirileride dikkate almalısınız.Bunlar sizin başlangıç olarak moralinizi bozsada,pes etmeyin.Önerileri ve şikayetleri birleştirerek yeni bir tasarım yapın.

7-) Yapılan Çalışmaları İnceleyin !

Başkalarının yaptığı çalışmaları inceleyin,fikir sahibi olun ancak asla ve asla başkasının yaptığını kendiniz yapmış gibi göstermeyin.Bu emek hırsızlığına girer ve kişiye saygısızlıktır.

GÜNCELLENECEKTİR.
 
Son düzenleme:
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.