Picduino Genel Bilgileri

9 Ağu 2022
78
61
Merhaba,
Tatilde olduğum ve de çok boş vaktim olduğu için sık paylaşım yapmaktayım. Aslında zaman fakiriyim. Bugünkü konu PICDUINO. Elektronik çalışmalarımda breborda kurduğum devrelede elemanlar illa ki bir sıkıntı çıkartmaktadır. Ya oynar ya yanlış deliğe bağlanır veya hareket ettirilse temassızlık olmaktadır. Ben de adını kendimin uydurduğu bir mini kart tasarlayayım dedim. PIController olarak 18F4550 kullandım. Tüm pinlerini dışarı aldım, sadece bir reset ledi koydum. PC ile haberleşmesini FT232RL ile dizayn ettim. (yeni versiyonda artık PC ile haberleşmesi için RF kit olan JDY40 kullanmaktayım) verdiğim dosyada tüm çalışmalarımın detaylı bilgilerini verdim. Şablon programlar, uygulamalar vs.....
Bu kart ile yapılan çalışmaları ayrıca youtube sayfamda da paylaşmaktayım. Özetle, isterim ki bu kartı herkes yapsın kullansın şablon yazılımlar ile de ilerletsin. Kartları ben Çin de bastırıyorum. Biraz zaman alıyor ama mükemmel sonuç alıyorum. (bu gün yeni AR-GE çalışmamın kartları geldi tatil sonunda fotolarını paylaşacağım.) Arduino her ne kadar çok yaygın ise de bu kart tamamen ucu açık bir çalışma sunmaktadır. Yapıp çalışmak isteyen ilgili arkadaşlar olursa DM den yazabilirler. Teşekkür eder kolaylıklar dilerim.

9 Ağu 2022
78
61
Merhaba, yukarıdaki postun tüm gerber ve diğer dosyalarını da ancak derleyebildim. Yukarıdaki postta gerber var mı bakmadım. Yoksa bu linkte mevcut. Buyrun.

Merhaba,
8x8 matriks ile basit bir çalışmam.8x8 matriks her ne kadar karışık bir programlama ister ise de
aslında her bir senaryoyu tek tek dizayn edip programa aktarırsak 8x8 ledleri istediğimiz gibi hareket ettirip
oynattırabiliriz. Ben bu çalışmamda her bir senaryo için hangi ledlerin yanması için MCU'nun portlarından nasıl bir
BCD değer çıkması gerektirdiğini araştırarak programladım. Önce ilk senaryo sonra ikincisi vs.....
Tabii bu senaryoyu çoğaltmak değişik varyasyonları tasarlamak ta olasıdır. Oldukça zevkli bir o kadar da MCU programlamada
öğretici bir özelliği vardır. Bu çalışmayı iyi kavrayan genç arkadaşlarıma bir başka seferde de çizgi izleyen bir çalışmamı paylaşacağım.
O çalışma biraz daha komplike ve de her bir safhayı (yani almış olduğu DATA)yı PC'ye aktarmaktadır.
Videoyu tam ekran izlerseniz daha iyi görülüyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.