PKK'nın Aladağlar Sorumlusu Yakalandı!!

puriya

Kıdemli Üye
7 May 2007
3,413
0
Microsoft TR
15225205.jpg

AĞRI Emniyet Müdürlüğü tarafından sürdürülen operasyonda, terör örgütü PKK’nın 17 yıldır aranan örgütün sözde Aladağlar grup sorumlusu ’Serkeş’ kod adlı Z.Z. ile ’fırat’ kod adlı İ.T. ve teröristlere yardım ve yataklık yaptıkları belirtilen 5 kişi yakalandı.

spacer.gif

Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele, İstihbarat ve Özel Harekat Şube’sinin İl Jandarma Komutanlığı ile ortaklaşa yürüttüğü operasyonda, Hamur İlçesi Yuvacık Köyü abluka altına alındı. Burada saklanan ve PKK’nın sözde Aladağlar grup sorumlusu olduğu belirtilen ’Serkeş’ kod adlı Z.Z. yakalandı. Ağrı kent merkezinde de örgüt mensubu ’Fırat’ kod adlı İ.T., düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Ayrıca bu teröristlere yardım ve yataklık yaptıkları öne sürülen 5 kişi yakalandı.

Teröristlerin gösterdiği iki sığınıkta içi patlayıcı madde dolu piknik tüpü, 1 M 16 marka uzun namlulu tüfek, bu tüfeğe ait 5 şarjör, 207 fişek, 1 el bombası, 3 elektrikli kapsül, 1 telsiz, 1 telsize bağlı uzaktan kumandalı bomba anahtar sistemi, 1 dürbün, 1 pusula, çok sayıda örgütsel doküman, yaşam malzemesi ve örgüt mensuplarına ait kırsal alan kıyafetleri ele geçirildi.

İki silahlı örgüt mensubu ile bunlara yardım ve yataklık eden 5 kişinin, Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgulamalarının ardından adli makalara sevk edileceği belirtildi.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.