PKK'ya en çok şehit veren il

-TürkBey-

Katılımcı Üye
Bu il ne İç Anadolu'da ne de Batı'da ne Karadeniz'de yer alıyor...

41031.jpg


Hükümetin Kürt sorununun çözümüne dönük adımlarına karşı çıkanlar, şehit ailelerini tahrik ederek süreci baltalamaya çalışıyor. Ancak, Türkiye'nin son 30 yılına damgasını vuran terör sürecinde en büyük kaybı yine ülkenin güneydoğusundaki illeri yaşadı. Milli Savunma Bakanlığı'nın 2008 verilerine göre Türkiye'nin PKK terörüne en çok şehit veren ili Şırnak. Şırnak, 1984-2008 yılları arasında asker ve köy korucusu olmak üzere toplam 335 şehit ve 490 gazi vermiş.

BİRİNCİ ŞIRNAK İKİNCİ İSTANBUL
Ayrıca Şırnak'ta 7 bin 500'ün üzerinde köy korucusu bulunuyor. Şırnak'ı 284 şehitle İstanbul takip ediyor.

3. İL YİNE GÜNEYDOĞU'DAN
Türkiye'nin PKK ile mücadelede en çok şehit veren üçüncü ili de yine Güneydoğu'dan. Hakkari 30 yıllık çatışma sürecinde tam 264 şehit vermiş. Hakkari'den sonra 260 şehit ile Ankara geliyor. Türkiye'nin PKK ile mücadelede en çok şehit veren beşinci ili ise 233 şehit ile Diyarbakır. Siirt 163, Van 177, Bingöl 104, Batman 102 şehit ile yine ilk sıralarda yer alıyor. Sivas'ın 198, Erzurum'un 147, Tokat'ın 144, Çorum'un ise 131 şehidi bulunuyor.
ŞEHİT PANOMUZUN YARISI KÜRT
Şehit Aileleri Dayanışma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Şencan Bayramoğlu, şehitlik kurumunun kimsenin tekelinde olmadığını söylüyor. Üyelerinin yarısının Kürt olduğunu söyleyen Bayramoğlu, "Şehit panomuzun yarısı Kürt, onların anneleri ile beraber sarılıp ağlıyoruz birbirimize. Kürt-Türk ayrımı yok. Bu terör belasından herkes zarar gördü. Türkiye'nin terör sorunu var." ifadelerini kullanıyor.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.