PS2 ile DivX Seyretmek.

  • Konbuyu başlatan Arsenik-tht
  • Başlangıç tarihi
A

Arsenik-tht

Ziyaretçi
Öncelikle eger PS2 nizde bir mod-chip takılı degilse hemen bir tane taktırmanız gerekir bu chip piyasadaki kopya oyunları oynamak için gerekli olan bir chip tir..zaten bu chip herkezde muhtemelen vardır çünkü bir orjinal oyuna kimse bir kamyon para vermez...Tabi bu mod-chip lerinde çeşitleri var bunu satın alırken çok dikkat edin..Bir kere takılacak bişey..
Eveeeet gelelim şimdi Divx izleyebilmemiz için gerekli olan programlara..

1) Ps2Reality (ps2 de divx i oynatmanız için gerekli player bu)
2) Cdgen PS2 V 2.1 (divx cd mizi bu programla hazırlıyoruz)
3) Cdmage (Bunu kullanma sebebimiz image olsuşturma esnasında oluşacak olan hataları gidermek.Ama cd recorderınız ECC destekliyorsa kullanmanıza gerek yok.ama siz ne olur ne olmaz bunu kullanın.)
4) CD-Rwin 3.9c (cd mizi bu programla yakacağız)

Şimdi sırasıyla şu yolları takip edecegiz..

İlk olarak Cdgen PS2 V 2.1 programını çalıştıralım. Ps2Reality paketinin içindeki dosyaları tıkla sürükle yöntemiyle pencereye sürükleyelim. Penceredeki dosya sıralaması şöyle olmalı:

cdgenps2
install.cnf
ps2media.elf
system.cnf
virtual.irx

Hemen ardından avi uzantılı dosyamızıda ekleyelim. Altyazımız varsa onuda ekleyelim.(Altyazı film ismiyle aynı olmalı:mesela film ismi terminator ise altyazı dosya ismide aynı olacak) Altyazının mutlaka subrip formatında olması lazım. Unutmamamız gereken en önemli şey dosyaların sıralamasının yukarıdaki gibi olması. Aksi taktirde bu cd yi ancak pc de seyredersiniz. Neyse hemen sol daki ikonlardan IMG yazanına tıklayın. Save As kutucuğu açılacak. Dosyamıza bir isim verip .Bin uzantılı kaydedelim. Kesinlikle iso olarak kaydetmeyeceğiz. Bu biraz vakit alacak. Nihayetinde dosyamız hazır. Şimdi dediğim gibi CD recorder ımız ecc destekliyorsa hemez yazmaya geçebiliriz. Ama ben desteklemediğini farzederek CDMAGE adımınıda anlatacağım. Herkes bence bunu uygulasın ECC olsun yada olmasın.

CDMAGE programını çalıştırın. Open a tıklayın. Dosyamızı kaydettiğimiz adrese gibip .cue uzantılı dosyayı aç ın. Action menusunden Scan for Corruption a tıklayın. Program 16 adet hata bulacak. Action dan Repair Corrupted Sectors ü tıklayın. Hiç bişey seçmediğiniz hepsi için uygulayım mı filan gibi bişey diyecek. Evet deyin. Tamam bi çırpıda düzeltti değil mi? Hemen ardından yine action menusunde olan Rebuild Sector Fields ı seçin yine hepsine uygula deyin. Buda bittikten sonra işimizde bitti sayılır.

CDRWIN programını çalıştırın. Image le alakalı ikon a tıklayın. Load cuesheet e tıklatın. Daha sonra start recording e tıklayın. Buradaki can alıcı nokta sakın ama sakın 8X in üzerine çıkmayın yoksa 90% çalışmaz bu cd. Ne kadar az hız o kadar sağlam DIVX. Hepsi bu. Hemen şunuda belirteyim AC3 dahil her türlü codec destekleniyor.
İşteee bu kadar artık Divx imizi Playstation da seyredebiliriz..
 

gl0ster

Üye
12 Ocak 2006
109
3
ps2 çok kullanışlı yakında ps3 gelio onda daha çok fonksiyon olacağına inanıyorum..
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.