PSX CD'sine Çoklu Oyun Oluşturma Klavuzu

MysTicKs

Adanmış Üye
18 Tem 2007
7,063
29
Arkadaslar şimdi size tanıtacagım Emulasyon metodu biraz karışık yöntemler içermekte ve Emu olayına uzak arkadasların denemeden once biraz düşünmesi gerekmektedir. Ayrıca verdigim klavuzu okumadan once aşşağıdaki soru-cevap kısmınıda once okumalarını istiyorum. Aşağıdaki kısımda cevabı verilen sorularla geldiginizde cevap vermeyecegim. Hadi bakalım Kolay Gelsin

Soru & Cevap

S. Bu klavuzla 700 MB nin üstünde bir CD oluşturmak mümkünmü?
A. HAYIR!

S. Anlamı ne ozaman?
C. 200mb yada daha azı oyun boyutuna sahip oyunları indirerek çoklu oyun CD si yapabilirsiniz. CD-R a yazmak şartı ile tabiki

S. Peki PSX/PS2 sahibiyim ve bu methodla yazacagım oyunlar makinalarımda çalışırmı?
C. Kimin klavuzu bu tabiki çalışır!

S. Peki Pal oyunu NTSC konsolunda yada NTSC oyununu PAL konsolunda çalıştırabilirmiyim?
C. Hayır tabiki! Elindeki oyunu arşivde verdigim PAL4U ile yamalamalısın

S. Peki yapılacak oyun ePSXe de çalışırmı?
C. Evet çalışırda ozaman ben sana soru sorayım ne geregi var emuda calıstırmanın. Emuda açacaksan tak dosyayı ac ne kasacaksın bu klavuza

S. Bazı sevdigim oyunları da bir diske koymak isterim ama boyutları büyük. Bunları RIP lemek gerekirmi öncelikle?
C. Evet RIP lemek gerekir ama RIP boyutunu 50-250 Mb arasına düsürmen gerek.

S. Hangi işletim sisteminde yapabilirim bu işi?
C. Windows (98/ME/2000/XP/VISTA)

S. Bunu yapabilmek icin yeni bir yazılımmı satın almam gerek?
C. Hayır! Nerden çıktı

S. Bu işle ugrasırken ne kadar HDD alanına ihtiyacım var?
C. Bir kaç GB yeterli olacaktır.

S. Peki senin verdigim PSX ISO Producer iler image oluşturup onları atabilirmiyim bu klavuza
C. Hayır. O program ile image in içini açamazsınız. Klavuz sonunda projemiz bittiginde CD olusturacaksınız. Olusturdugunuz CD yi tekrar CD sürücüye takıp PSX ISO Producer i çalısıtırın ve içerigi kilitli ISO halinde çalışan bir image dosyanız olacaktır. Bunu emuda ISO halinde açmak isteyen arkadaslar kullansın

S. Ben anlamadım yani bir kaç oyunu yazalım DVD ye ISO halinde yada ham halde ve emulatore takıp oynayalım çalışmazmı?
C. Çalışır ama bu klavuz ile bir ara menü yardımı ile acacagız (GUI Menü) oyunları. Yani autorun'ımız var Ayrıca emuda oynayacaksanız gerek yok bu klavuza yani tak oyunu oyna zaten

S. Tamam tüm soruları okudum, kafamdaki bazı olası sorular ortadan kalktı, Emu olayı hakkında biraz bilgim var birazda programlamadan anlarım ve birkaç küçük boyutlu oyunum var yapabilirim artık değilmi bu klavuzla?
C. E hade ozaman .

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.