Python discord.py

efebro38

Üye
27 Haz 2019
83
6
Merhaba arkadaşlar. Pythonda discord botu geliştiriyorum. Kullanıcıya rolü verebiliriyorum fakat benim istediğim kullanıcının rollerini almak nasıl alabilirim.
Birde kullanıcının kaç mesaj yazdığını nasıl alabilirim şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.

1=Kullanıcın rollerini öğrenme
2=Kullanıcının toplam kaç mesaj yazdığını alma

dotDux

Yeni üye
4 Mar 2021
14
8
Rolleri almak derken bir üyenin belirtilen rolünü mü almak istiyorsunuz?

Toplam mesajı channel history veya fetch_message ile aldırabilirsin. ama mesaj yazılınca veritabanına kaydetmek daha iyi olacaktır her mesaj yazdığında.

dotDux

Yeni üye
4 Mar 2021
14
8
roles ile yapabilirsin örnek vermem gerekirse.

Python:
from discord.utils import get
for i in ctx.message.author.roles:
    rol = get(ctx.message.server.roles, id=i.id)
    await ctx.message.author.remove_roles(rol)

Python:
from discord.utils import get

rol = get(ctx.message.server.roles, id=rolun id si)
await ctx.message.author.remove_roles(rol)

Tek bir rol aldırmak istiyorsan bunu kullan.

efebro38

Üye
27 Haz 2019
83
6
serveri guild yaparmısın yani şöyle ctx.message.guild.roles
Merhaba buseferde (Command raised an exception: NotFound: 404 Not Found (error code: 10011): Unknown Role) bu hatayı verdi. Benim yapmak istediğim şey *n rol_bilgi ve kullanıcı etiketleyince tüm rollerini yazmak isityorum. *n rol_bilgi ekliyorum ve sizin attığınız kodu yaptığımda hata veriyor.

dotDux

Yeni üye
4 Mar 2021
14
8
Kodunu buraya atabilirmisin daha rahat yardımcı olabilirim.

Bu mesajın silinmesini istiyorum yanlışlıkla atıldı hocalarım kusura bakmayın.

Bu mesajın silinmesini istiyorum yanlışlıkla atıldı hocalarım kusura bakmayın.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.