Python değişkeni txt dosyasına nasıl kaydederim

SecurityFaTHeR

Uzman üye
4 Şub 2022
1,300
341
Python:
import os
import random

konum = os.getcwd()
import time
dosya = open("file.txt","r",encoding="utf-8").readlines()
seçim = "co","il","hk","fr","br","uk","ca","ac","bj","cm","cn","ch","bw","bv","je","jm","jo","se","sd","pw","py","ru","rw"
phpler = ".php?id=",".php?picid=",".php?cat=",".php?cid=",".php?num=",".asp?cat=",".asp?cid=",".asp?num=",".asp?picid=",".asp?id=",".aspx?cid=",".aspx?cat=",".aspx?picid",".aspx?id=",".aspx?num="
while True:
    for i in dosya:
        başlıklar = f"""
        intitle:"{i.strip()}{random.choice(phpler)}" site:{random.choice(seçim)}
        allinurl:"{i.strip()}{random.choice(phpler)}" site:{random.choice(seçim)}
        inurl:"{i.strip()}{random.choice(phpler)}" site:{random.choice(seçim)}
        filetype:"{i.strip()}{random.choice(phpler)}" site:{random.choice(seçim)}
        intext:"{i.strip()}{random.choice(phpler)}" site:{random.choice(seçim)}
        allintitle:"{i.strip()}{random.choice(phpler)}" site:{random.choice(seçim)}
        """
arkadaşlar bu başlıklar değişkenini nasıl bir .txt dosyasına kaydederim bilen arkadaşlar yazabilirlermi bir sürü yöntem denedim olmadı

Çözüm
yardım edecektin ama anlattım meseleyi
Eğer yanlış anlamadıysam bu senin işini görür

Python:
import random

secim = "co","il","hk","fr","br","uk","ca","ac","bj","cm","cn","ch","bw","bv","je","jm","jo","se","sd","pw","py","ru","rw"
phpler = ".php?id=",".php?picid=",".php?cat=",".php?cid=",".php?num=",".asp?cat=",".asp?cid=",".asp?num=",".asp?picid=",".asp?id=",".aspx?cid=",".aspx?cat=",".aspx?picid",".aspx?id=",".aspx?num="

with open("wordlist.txt", "r", encoding="utf-8") as read_file:
    lines = read_file.readlines()
    with open("dorks_write.txt", "w", encoding="utf-8") as write:

for i in (lines):
            dorks = f"""intitle:"{i.strip()}{random.choice(phpler)}" site:{random.choice(secim)}"""...

Ɲémesis

Yazılım Ekibi Lider Yardımcısı
17 Haz 2022
959
1,556
Panama
yardım edecektin ama anlattım meseleyi

Python:
import random

secim = "co","il","hk","fr","br","uk","ca","ac","bj","cm","cn","ch","bw","bv","je","jm","jo","se","sd","pw","py","ru","rw"

for i in (lines):
            dorks = f"""intitle:"{i.strip()}{random.choice(phpler)}" site:{random.choice(secim)}"""
            write.write(dorks+"\n")
        print("Kayit edildi")

Wordlistte 10 tane değer ekledim , 10 kere çalışacak .

Buda oluşan dorkları kaydettiği dorks txt dosyası

Çözüm

SecurityFaTHeR

Uzman üye
4 Şub 2022
1,300
341

Python:
import random

for i in (lines):
            dorks = f"""intitle:"{i.strip()}{random.choice(phpler)}" site:{random.choice(secim)}"""
            write.write(dorks+"\n")
        print("Kayit edildi")

Wordlistte 10 tane değer ekledim , 10 kere çalışacak .

Buda oluşan dorkları kaydettiği dorks txt dosyası
çok teşekkürler gerisini ben ayarlarım sağol benim yapmaya çalıştığımda ne hata vardı biliyormusun

Helmsys

Yazılım Ekibi Kıdemli
16 Mar 2022
1,492
1,649
Öncelikle sorununu bölük pörçük, kelimeleri yutarak, yazdıktan sonra kontrol etmeden direk dile getirirsen bu sefer olmaması gereken sorunlar ortaya çıkar.
Lütfen sorununu yazdıktan sonra köşeye çekil uzaktan bir bak ve tekrar oku. Eğer anlamsal bir sıkıntı yoksa yeterince açıklandığını düşünüyor ve yardım edecek kişinind e işini kolaylaştıracak şekilde gerekli bilgileri de veriyorsan tek yapman gereken birinden yardım beklemek.

Emin ol Nemesis ve Alih yazdığın cevapları 3 kere okuyup sonradan anlayabiliyor hatta kendilerince anlam yükleyip "herhalde böyle demiştir" diyerek yorumluyor. Yardım edeni yoracaksak yardım istemenin ne anlamı var öyle değil mi ?

Bunu kişisel bir eleştiri olarak algıla ve herhangi bir kötülük barındırmadığını bil.
@SecurityFaTHeR

SecurityFaTHeR

Uzman üye
4 Şub 2022
1,300
341
Öncelikle sorununu bölük pörçük, kelimeleri yutarak, yazdıktan sonra kontrol etmeden direk dile getirirsen bu sefer olmaması gereken sorunlar ortaya çıkar.
Lütfen sorununu yazdıktan sonra köşeye çekil uzaktan bir bak ve tekrar oku. Eğer anlamsal bir sıkıntı yoksa yeterince açıklandığını düşünüyor ve yardım edecek kişinind e işini kolaylaştıracak şekilde gerekli bilgileri de veriyorsan tek yapman gereken birinden yardım beklemek.

Emin ol Nemesis ve Alih yazdığın cevapları 3 kere okuyup sonradan anlayabiliyor hatta kendilerince anlam yükleyip "herhalde böyle demiştir" diyerek yorumluyor. Yardım edeni yoracaksak yardım istemenin ne anlamı var öyle değil mi ?

Bunu kişisel bir eleştiri olarak algıla ve herhangi bir kötülük barındırmadığını bil.
@SecurityFaTHeR
Abi şimdi ben kodu yazıyorum ama ezbere yazıyorum program gerisini halleder diye bizde böyle anlayabiliyoruz herhalde sora sora herkezin öğrenme şeyi farklıdır ben anlamışlardır diye öyle dedim sanada sordum hatta f-string dedin ama f-stringle ilgisi yok ben anlatamıyordum herhalde eleştiri gerekecek birşey yok sonradan izah ettim zaten kodda örnek vererek kodu yazıyorum rütüşleri yapamıyorum onun gibi birşey oluyor yoksa python biliyorum ama şunu şöyle yaparsam şöyle olur derken farklı bir sorun çıkıyor bende kendimce deniyorum insanın o an nasıl gelsin aklına birkaç saat ya da gün sonra geliyor o zamana forumda çözüm bulunmuş oluyor ama @Alih78 @Helmsys birçok şey öğrendim file olsun for döngüsü olsun while listeler dosya işlemleri temelden birkaç adım atabildim ama tam değil çok sağol yardım ediyorsunuz tavsiye edebilirsin ama eleştiri ile ilgili birşey yok galiba çok soru sormam olabilir ama izin istemeden sormadım ki izin isteyerek soruyordum belki almadan sorduysam özür dilerim unutmuşumdur neyse sorunu çözdüm iyi günler zaten ilk kodu attığımda onlar anlar diye düşünmüştüm visual code studioyada ya da pycharmda vesaire ama onlar okuyup yapacağını düşünmemiştim hatayı anlattım ama herhalde yüzeysel olarak burdan @Ɲémesis hocama teşekkürler herhalde konu gittiği için bakamamış bende tekrardan yazdım halletti rütüşleri çok teşekkürler yardım ettiğiniz için iyi günler.

Ɲémesis

Yazılım Ekibi Lider Yardımcısı
17 Haz 2022
959
1,556
Panama
Abi şimdi ben kodu yazıyorum ama ezbere yazıyorum program gerisini halleder diye bizde böyle anlayabiliyoruz herhalde sora sora herkezin öğrenme şeyi farklıdır ben anlamışlardır diye öyle dedim sanada sordum hatta f-string dedin ama f-stringle ilgisi yok ben anlatamıyordum herhalde eleştiri gerekecek birşey yok sonradan izah ettim zaten kodda örnek vererek kodu yazıyorum rütüşleri yapamıyorum onun gibi birşey oluyor yoksa python biliyorum ama şunu şöyle yaparsam şöyle olur derken farklı bir sorun çıkıyor bende kendimce deniyorum insanın o an nasıl gelsin aklına birkaç saat ya da gün sonra geliyor o zamana forumda çözüm bulunmuş oluyor ama @Alih78 @Helmsys birçok şey öğrendim file olsun for döngüsü olsun while listeler dosya işlemleri temelden birkaç adım atabildim ama tam değil çok sağol yardım ediyorsunuz tavsiye edebilirsin ama eleştiri ile ilgili birşey yok galiba çok soru sormam olabilir ama izin istemeden sormadım ki izin isteyerek soruyordum belki almadan sorduysam özür dilerim unutmuşumdur neyse sorunu çözdüm iyi günler zaten ilk kodu attığımda onlar anlar diye düşünmüştüm visual code studioyada ya da pycharmda vesaire ama onlar okuyup yapacağını düşünmemiştim hatayı anlattım ama herhalde yüzeysel olarak burdan @Ɲémesis hocama teşekkürler herhalde konu gittiği için bakamamış bende tekrardan yazdım halletti rütüşleri çok teşekkürler yardım ettiğiniz için iyi günler.
Çok ufak bir tavsiye, kodları ezbere yazmanızı kesinlikle tavsiye etmem. En basitinden bir hesap makinesi yaparken bilene neyi neden eklediğinizi bilin çünkü ezbere yöntem sizi bir yere kadar idare ettirir en basit complex yapıdaki projeye başlasanız yarısına gelmeden tıkanırsınız. Bunun olmaması için ezberden kaçının , mantık üzerinden ilerleyin.

SecurityFaTHeR

Uzman üye
4 Şub 2022
1,300
341
Çok ufak bir tavsiye, kodları ezbere yazmanızı kesinlikle tavsiye etmem. En basitinden bir hesap makinesi yaparken bilene neyi neden eklediğinizi bilin çünkü ezbere yöntem sizi bir yere kadar idare ettirir en basit complex yapıdaki projeye başlasanız yarısına gelmeden tıkanırsınız. Bunun olmaması için ezberden kaçının , mantık üzerinden ilerleyin.
teşekkürler

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.