Python "Missing parentheses" Hatası Nasıl Çözülür?

benimaro13

Üye
19 Eki 2023
168
23
python Download Python sitesinden indirdim komut girdim çalışıyor Running Visual Studio Code on Windows sitesinden indirdim ve python kurup kodladım komut girdim çalışıyor ama cmd cd C:\Users\PC\Desktop\Torshammer 1.0 komutu girdikten sonra torshammer.py yazınca bu hata veriyor hayla

C:\Users\PC\Desktop\Torshammer 1.0>torshammer.py
File "C:\Users\PC\Desktop\Torshammer 1.0\torshammer.py", line 84
print term.BOL+term.UP+term.CLEAR_EOL+"Posting: %s" % p+term.NORMAL
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
SyntaxError: Missing parentheses in call to 'print'. Did you mean print(...)?

LÜTFEN YARDIM FORMAT ATIP DENEDİM TEKRARDAN KODLADIM.
 

Helmsys

Yazılım Ekibi Deneyimli
16 Mar 2022
1,464
1,603
Proje muhtemelen python 3 sürümünden önceki sürümlerde yazılmış. Bundan dolayı sürüm düşürüp öyle denemeyi tercih edin.
 

SinyorProfesorS

Basın&Medya Ekibi Asistanı
3 Nis 2020
2,266
287
Londra
Bu hatanın nedeni, Python 3 ve Python 2 arasındaki print fonksiyonu kullanımındaki farklılıklardır. Gördüğünüz hata mesajı, Python 3'te kullanılan bir print fonksiyonu sözdiziminin Python 2'de kullanıldığını belirtir.

Python 3'te `print` fonksiyonu şu şekildedir:


Kod:
print("Posting: %s" % p, end="")


Ancak, gönderdiğiniz hata mesajına bakılırsa, kodunuz Python 2'ye özgü bir sözdizimi kullanıyor. Python 2'de `print` ifadesi şu şekildedir:


Kod:
print "Posting: %s" % p


Çözüm olarak, Python 3 uyumlu bir sözdizimine geçiş yapmanız gerekiyor. İlgili kodu şu şekilde güncelleyebilirsiniz:


Kod:
print(term.BOL + term.UP + term.CLEAR_EOL + "Posting: %s" % p + term.NORMAL)

Eğer Python 3 kullanıyorsanız ve bu hata ile karşılaşıyorsanız, kodunuzu Python 3 uyumlu hale getirmeniz gerekecek. Eğer hala Python 2 kullanıyorsanız, Python 2'nin desteklenmeyen bir sürüm olduğunu unutmayın ve mümkünse Python 3'e geçiş yapmanızı öneririm.

 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.