Ram Öneri

GHOST65VAN

Yeni üye
28 Nis 2019
31
0
Jüpiter
Merhaba şu an 4+4 8gb ram kullanıyorum görev yöneticisinde ikiside 2400 mhz görünüyor ama cpu z programında biri 2400 biri 2666 görünüyor neden acaba. ayrıca cl değeri cpu z programının memory bölümünde önce 17.0 diyor ama bir anda 10.0 a dönüyor tam anlamadım ve spd bölümünde birkaç farklı değer var hangisi doğru

Hocam ayrıca ram yükseltmek istiyorum birisi kingspec marka 2400 mhz 8gb 12cl (269 tl) diğeri ise kingston marka 2400 mhz 17cl (290tl) tabi kingspec marka olan daha cazip geldi ama markasının çok bilinmiyor olması, çin malı olması ve kingstonun daha bilinir ve çoğuna göre daha iyi olması kafamı karıştırdı

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ghost Killer

Harici Saldırı Timleri Koordinatörü
13 Ocak 2019
11,317
7,690
Hocam ayrıca ram yükseltmek istiyorum birisi kingspec marka 2400 mhz 8gb 12cl (269 tl) diğeri ise kingston marka 2400 mhz 17cl (290tl) tabi kingspec marka olan daha cazip geldi ama markasının çok bilinmiyor olması, çin malı olması ve kingstonun daha bilinir ve çoğuna göre daha iyi olması kafamı karıştırdı

bütçeni fazla sarsmayacak ancak dersen diğeri daha iyi en iyi performans olanı almanı tavsiye ederim.

Merhaba şu an 4+4 8gb ram kullanıyorum görev yöneticisinde ikiside 2400 mhz görünüyor ama cpu z programında biri 2400 biri 2666 görünüyor neden acaba. ayrıca cl değeri cpu z programının memory bölümünde önce 17.0 diyor ama bir anda 10.0 a dönüyor tam anlamadım ve spd bölümünde birkaç farklı değer var hangisi doğru

Uyumsuzluk sorunu yaşamamanız için kesin olarak önerimiz aynı özelliklerdeki bellekleri kullanmanız. Beraber çalışma ihtimalleri var. Kimi zaman aynı özelliklerdeki bellekler bile beraber çalışmayabiliyor, aynı marka model olsalar dahi. Kısaca size bir sorun veya performans düşüklüğü yaşatmadıysa kullanmaya devam etmeniz, bir sorun var ise yada farklı bir durum olduysa değiştirmeniz tavsiyemdir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.