rapıdshare resimli anlatım (alıntı)

αρяαηαχ

Katılımcı Üye
26 Ara 2007
454
0
28
Bornova!
Öncelikle bu siteler bedava host veren sitelerdir bu sitelere dosyalarımızı yollayarak diğer kişilerin buradan indirmesini sağlayabiliriz.

Bu sitelere download ve upload nasıl yapılır?

http://%22www.rapidshare.de%22/www.rapidshare.de[/URL]

Bu sitenin tercih edilmesindeki en önemli nedenlerden biri siteye upload edilen dosyaların (film, resim vb.) daha cok kişi tarafından download edilebilmesi, ikincisi ise siteye upload edilen dosyaların bu sitede daha uzun süre kalmasıdır. Siteye upload edilen dosyalar 30 gün boyunca kimse download etmezse siteden silinmektedir.

Dosyalarımızı siteye upload (göndermek) etmek için;
www.rapidshare.de adresine tıkladığımızda karşımıza aşağıda resimde görmüş olduğunuz sayfa çıkar.

41553311ob5.jpg


Burada “Gözat” yazan yere tıklayarak göndermek istediğimiz dosyanın yerini bilgisayarımızdan bularak “tamam” a basarız. Bu işlemi tamamladıktan sonra dosyayı göndermek için “Upload” yazan yere tıklıyoruz…

Upload işleminin süresi gönderdiğimiz dosyanın büyüklüğüne ve sizin internet bağlantınıza göre değişir ama işlem tamamlandıktan sonra karşımıza aşağıda resimde görmüş olduğumuz sayfa çıkar…

49446554fx6.jpg


Burada “Your Download Link” yazan yerdeki url sizin dosyanızı başkalarının indirmesi için foruma vereceğiniz linktir. İsterseniz mail adresinizi yazarak upload yaptığınız dosyanın bilgilerinin mail adresinize gelmesini sağlayabilirsiniz ama boş bıraksanız da olur…

ÖNEMLİ NOT : Bir seferde upload yapabileceğiniz dosyanın büyüklüğü 100 mb’ın üzerinde olmaması gerekir…

Siteden download (indirmek) yapmak için;

Forumda verilen rapidshare linkine tıklıyoruz.

65304190dn6.jpg


Burada "Free” yazan yere tıklıyoruz. Karşımıza aşağıdaki resimde gözüken sayfa çıkacaktır

32476260xj2.jpg


Bu sayfada görmüş olduğunuz gibi geriye doğru bir sayım işlemi gerçekleşecektir. Bu genellikle 45 saniyedir bazen daha fazla da olabilir…Bu sürenin bitmesini bekledikten sonra aşağıdaki resimde görmüş olduğumuz sayfa açılacaktır..

61364427vv5.jpg


"Download” yazan yerin yanındaki linke tıklayarak download işleminin başlamasını sağlayabiliriz.

NOT : Download işlemine başlamadan önce eğer bilgisayarınızda Download Accelarator varsa bunu disable durumuna getirmeniz gerekmektedir.

Bu sitenin en kötü yanı ve sizin en çok şikayet ettiğiniz durum, saat başına herkesin 100 mb download limiti bulunmasıdır. Bunu da engellemek için hepimizin kullandığı çeşitli yöntemler var. Bunlar; eğer IP numaramız sabit değilse modeme restart atmak, bilgisayarımızdaki cookies dosyasının içini temizlemek vb. yöntemlerdir.


BUrda bi tane daha olabilir bundan.... ama bakan yine baksın :D
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.