Raspberry Pi kamera modülüne kavuşuyor

'Black-King

Yaşayan Forum Efsanesi
30 Tem 2012
10,132
0
İzmir
gertjamesnaush.jpg
Dünyanın en ucuz bilgisayarı sloganıyla dikkatleri üzerine çeken ve büyük başarı yakalayan Raspberry Pi cihazı, önemli bir yeniliğe daha kavuşuyor.

Vakıf; ilerleyen aylarda karta eklemeyi düşündükleri 14MP çözünürlükteki kamera yongasını ve kamera ile çekilmiş örnek fotoğrafları sitesinden yayınladı.

Raspberry Pi modeli 700MHz hızında ARM11 tabanlı Broadcom BCM2835 yongada sistemi, HDMI, USB 2.0, güç amaçlı microUSB girişi, SD kart slotu, kompozit çıkış, 256MB RAM, ek USB 2.0 girişi (üst versiyon) ve Ethernet modülüne (üst versiyon) sahip. 25$ ve 35$ şeklinde fiyatlanan model, konfigürasyona şimdi bir kamera da eklemiş oldu. Ancak ek fiyat ne olacak belli değil.

Fotoğraf ve video çekeceği belirtilen kamera modülünün 1080p video kaydı yapıp yapamayacağı bilinmiyor. Ayrıca final sürümünde çözünürlüğün biraz azaltılabileceği de ifade ediliyor.

cameranextusb.jpg
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.