Roblox Hacklenecek miş?

The VODKA

Uzman üye
8 Haz 2022
1,293
900
ANKARA
bir zamanlar Roblox'u çok oynardım. Uzun zamandır oynamayı bıraktım. Yabancı bir form sitesinde dolaşırken gördüm. Roblox'un hack'lene bileceğine dair söylemlerde bulunuyorlar. Sizce bu mümkün olabilir mi?

Asıl merak ettiğim; bu oyunlar yıllardan beri saldırılara maruz kalıyor. Bu sistemde çalışan kişiler bunlara karşı her saldırıda sürekli önlem almışlardır. Yani bu saldırılara karşı deneyimlilerdir. Sizce bu oyun Hacklenebilir mi? Hack'lense bile etkisi ne kadar sürebilir?

Wixstra

Katılımcı Üye
10 Mar 2021
310
185
Google
bir zamanlar Roblox'u çok oynardım. Uzun zamandır oynamayı bıraktım. Yabancı bir form sitesinde dolaşırken gördüm. Roblox'un hack'lene bileceğine dair söylemlerde bulunuyorlar. Sizce bu mümkün olabilir mi?

Asıl merak ettiğim; bu oyunlar yıllardan beri saldırılara maruz kalıyor. Bu sistemde çalışan kişiler bunlara karşı her saldırıda sürekli önlem almışlardır. Yani bu saldırılara karşı deneyimlilerdir. Sizce bu oyun Hacklenebilir mi? Hack'lense bile etkisi ne kadar sürebilir?
Zafiyet bulunursa tabiki hacklenir Hiç bir sistem 100% güvende değildir.
zafiyete göre ne kadar süreceği daha doğrusu ne kadar zarar vereceği değişir.

Berceste.

Uzman üye
21 Tem 2020
1,029
957
Hatasız insan yoktur, sistemlerde insan eseridir, hiçbir sistem %100 güvenlikli değildir. Teşekkür ederim.

Toryy

Kıdemli Üye
16 Tem 2021
2,622
1,616

Walla olabilir. Eğer sonradan tekrar girdiğimde hacklenmiş olur ise fazla şaşırmam. Hem öyle bir söylem var ise son kez bir big paintball gireyim :‏‏D

sefilbilo23

Kıdemli Üye
3 Tem 2021
2,211
892
22
zaten bi cok oyun hackleirse bu açıkla hacklenir şahsen kuzenim oyun oynarken hile acıyor yani ben bilemem de orda herşey serbest galiba

'Seth

Uzman üye
22 Haz 2019
1,457
786
root
Öyle herkes şurayı hackleyecem diyerek hackleyemez bir kere hacking işlerinde kesinlik olayı yoktur kesin hacklenen yada hacklenemeyen sistem yoktur.
Roblox gibi büyük bir şirket eminim gerekli güvenlik önlemlerini almıştır öyle kolay hacklenmze ki hacklense bile hızlı düzeltirler.
Yani hiçbir sistem güvenli değildir ama hiçbir sisteme de kolay girilmez.

The VODKA

Uzman üye
8 Haz 2022
1,293
900
ANKARA
Öyle herkes şurayı hackleyecem diyerek hackleyemez bir kere hacking işlerinde kesinlik olayı yoktur kesin hacklenen yada hacklenemeyen sistem yoktur.
Roblox gibi büyük bir şirket eminim gerekli güvenlik önlemlerini almıştır öyle kolay hacklenmze ki hacklense bile hızlı düzeltirler.
Yani hiçbir sistem güvenli değildir ama hiçbir sisteme de kolay girilmez.
Aradığım cevap :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.