sağlam virüs bulaştı format atmaya imkanım yok.

Anonimbirix

Katılımcı Üye
15 Mar 2021
781
167
silmek için ne yapabilirim malwarebytes ile tarıyorum 40 tane buluyo ben kendim registry ararken 3 tane falan buldum siliyorum aşiret gibi yarın yine geliyorlar
öneriniz nedir siz olsanız ne yapardınız?

virüs ismi / Waspwing.exe bitcoin kasmak için kullanılıyor

MALLATYALI44

Katılımcı Üye
5 Eki 2019
311
141
silmek için ne yapabilirim malwarebytes ile tarıyorum 40 tane buluyo ben kendim registry ararken 3 tane falan buldum siliyorum aşiret gibi yarın yine geliyorlar
öneriniz nedir siz olsanız ne yapardınız?
Birde Kaspersky ile taratmayı dene abim . Bilgisayarinda kart bilgilerin ve ya kullandığın tarayıcıda kayıtlı mailleri den çıkış yapmayı unutma abim . Sistem geri yükleme noktası varmı bı kontrol et abim olmassada en kötü ( formatta atamadığını varsayarak ) yeni hard disk almanı tavsiye ederim . Çünkü yani yapılan bazı virüslerin yapılma amacı kurbanın bilgisayarından mining yapmak . (( Bir keresinde bana denk gelmişti )) bilgisayar manyak oluyor . Aslında sen benden daha tecrübelisindir bu konuda ama ben yinede bildiklerimi yazayım dedim 😊. İyi forumlar.

Anonimbirix

Katılımcı Üye
15 Mar 2021
781
167
Birde Kaspersky ile taratmayı dene abim . Bilgisayarinda kart bilgilerin ve ya kullandığın tarayıcıda kayıtlı mailleri den çıkış yapmayı unutma abim . Sistem geri yükleme noktası varmı bı kontrol et abim olmassada en kötü ( formatta atamadığını varsayarak ) yeni hard disk almanı tavsiye ederim . Çünkü yani yapılan bazı virüslerin yapılma amacı kurbanın bilgisayarından mining yapmak . (( Bir keresinde bana denk gelmişti )) bilgisayar manyak oluyor . Aslında sen benden daha tecrübelisindir bu konuda ama ben yinede bildiklerimi yazayım dedim 😊. İyi forumlar.
format atarsam tamamen gider mi

hackishack

Katılımcı Üye
20 Haz 2020
824
158
Liverpool UK
Ah güzel kardeşim. Ben sana demiyor muyum ana makineye bir şey kurma diye. Neyse, ilk iş kaynağı sil. Nereden bulaştığını bilip oradan silmezsen geri kurar kendini. ESET NOD32 ile tarama yapabilirsin.

MALLATYALI44

Katılımcı Üye
5 Eki 2019
311
141
maillerim uzun zamandır çalınmıyor daha çalınmaz diye düşünüyorum ha diyelim çalındı geri alırım
bide abim falan diyosun zaten dertteyim dalga mı geçiyon ya
Yok dalga geçme değil birde mail in çalınması için yazmadım . Mail in kayıtlı olduğu YouTube kanalından başka kurbanlar bulmak için üst üste videolar paylaşıyorlar kanal kapanıyor bana böyle olmuştu yani belki sanada olur diye dedim terslemesen iyiydi de neyse

Anonimbirix

Katılımcı Üye
15 Mar 2021
781
167
Ah güzel kardeşim. Ben sana demiyor muyum ana makineye bir şey kurma diye. Neyse, ilk iş kaynağı sil. Nereden bulaştığını bilip oradan silmezsen geri kurar kendini. ESET NOD32 ile tarama yapabilirsin.
reis çoook önceden beri var bu bilgisayarla ilk tanıştığımdan beri yaşıyorum bu sorunu format atamadım cahil zamanıma denk geldi yani
şimdiki aklım olsun linklere tıklamıyorum biliyorsun

hackishack

Katılımcı Üye
20 Haz 2020
824
158
Liverpool UK

Kaspersky da iyidir.​

Kötü amaçlı yazılımları kaldırma​

Dizüstü bilgisayarınıza, masaüstü bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza kötü amaçlı yazılım bulaştığını düşünüyorsanız sisteminizi temizlemek için derhal önlem almanız çok önemlidir.

Aşağıdaki 10 basit adımı uygulayarak dizüstü veya masaüstü bilgisayarınızdaki kötü amaçlı yazılımları kaldırabilirsiniz:

• Kaspersky Anti-Virus'ı indirip kurun
  • Kötü amaçlı yazılımların daha fazla zarar vermesini önlemek için internet bağlantısını kesin
  • Bilgisayarınızı "Güvenli Modda" yeniden açın
  • "Disk Temizleme" aracını kullanarak tüm geçici dosyaları silin
  • Kaspersky Anti-Virus'da talep üzerine tarama işlemini gerçekleştirin ve talimatları uygulayın.
  • Kötü amaçlı yazılım bulunursa ilgili dosyayı silin veya karantinaya alın
  • Bilgisayarınızı yeniden başlatın
  • Ele geçirildiğini düşünüyorsanız parolalarınızı değiştirin
  • Yazılımınızı, tarayıcınızı ve işletim sisteminizi güncelleyin
  • Başka tehditler olmadığından emin olmak için bilgisayarınızı yeniden tarayın.
Alıntıdır.

21 Haz 2021
103
18
/tmp
Hocam hala olmadıysa format yerine bazı çözümler var, acil durum çözümleri diyorum ben bunlara:

Emsisoft Emergency, Kaspersky Rescue, ESET Sys-Rescue, HitmanPro ile tarat kökünü kazırlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.