Samsung, AMOLED ve Super AMOLED ekran farkını gösteriyor

TuqrahanXP

Uzman üye
10 Kas 2011
1,346
0
BİLSEM BİLİŞİMVideo:Samsung explain SUPER AMOLED - YouTube

Yeni nesil AMOLED ekran olarak tanımlanan ve Samsung tarafından Mobil Dünya Kongresi'nde tanıtılan Super AMOLED ekranların sektörde yaygınlaşması bekleniyor. Her ne kadar resmi olarak doğrulanmış olmasa da iPhone 4G'de kullanılacağı da söylenen Super AMOLED ekranlar için Samsung bir video hazırladı. AMOLED ekranlarla kıyaslandığında 5 kata kadar daha keskin görüntü sunduğu ve %20 daha iyi açık hava performansı sağladığı belirtilen Super AMOLED ekranların en önemli farklılığı olarak, dokunmatik ekran paneline sahip olan AMOLED ekranlardan farklı olarak, dokunma sensörlerine sahip olması ve bu sayede daha ince telefon tasarımlarına olanak tanıması gösteriliyor.

Samsung'un ilk defa Wave modelinde kullandığı Super AMOLED ekranın, geleneksel AMOLED'lere kıyasla içerdiği farkları gösteren video'yu aşağıda izleyebilirsiniz.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.